Diyet Listeleri

Doğum Sonrası İçin Diyet Listesi – Doğumdan Sonra Kilo Verme

17 Kasım 2013

Doğum sonrası, kadınlar için anne olmanın verdiği mutluluğun yanı sıra kilo sorunununda artık ciddi bir problem olduğu bir süreçtir. Bu bağlamda bir çok kadın, doğum sonrası özel diyetler uygulamak ve doğum esnasında almış olduğu kiloları vermek ister. Bizimde bu süreçte sizlere yardımcı olabileceğini düşündüğümüz bir diyet önerimiz ve bazı kurallarımız var. Bu noktalara dikkat ederek sizlerde etkili bir kilo verme süreci yaşayabilirsiniz.

DİYET UYGULAMA DÜZENİ HAKKINDA

Diyet, haftanın 4 gününü kapsamaktadır. Bunun sebebi ise bir çok annenin, doğum sonrası kiloları kısa süre içerisinde vermek istemesidir. Bu çok yanlıştır ve doğum süresince aşırı hareketsiz kalan, önemli bir operasyon yaşayan kadınların birde kiloları hızlı bir şekilde vermek adına adımlar atması, vücuda yüklenmeleri anlamına gelecektir ki buda hiç iyi olmayacaktır.
KAHVALTI ÖNERİLERİ: Yumurta haşlanmış olarak, tam buğday ekmeği en fazla 3 dilim ve zamanla 2 dilim, 2 dilim şeklinde. Mısır gevreği ve yulaf süt ile karıştırılarak. Yeşil salata, sandviç kepek ekmek ile hazırlanacak. Reçel, bal, pekmez, kaşar ve beyaz peynir.

ÖĞLE ÖNERİLERİ: Çorba, haşlanmış olarak sebze seçenekleri, yağsız salata seçenekleri, 1 konserve ton balığı, kepek ekmek ile hazırlanmış sandviç.

AKŞAM ÖNERİLERİ: Karnabahar, pırasa, nohut, kuru fasulye, ıspanak, kırımızı et ve tavuk eti, sebze çorbası, ıspanak yemeği.

Yukarıda yer alan öğün önerilerini, her güne bir şeklinde ayarlayarak ilk 1 aylık süreçte haftanın sadece 4 günü bu düzende gidebilirsiniz. Böylelikle genel olarak vücuda yüklenmemiş olur ve ağır beslenme süreci ile geçen hamileliği de sağlıklı bir şekilde geride bırakma şansına sahip olarak daha fit bir beslenme alışkanlığı kazanabilirsiniz.

Doğum sonrası dikkat edilmesi gerekenler… | Her Kadına

Bir önceki yazımız olan 11 Yaşındakiler İçin Diyet Listesi başlıklı makalemizde 10 11 yaş diyet listesi, 11 yaş diyet listesi ve 11 yaş diyet programı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Balkabaklı Patates Dolması ( Diyet ) hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun