Güzellik

Doğum Sonrası Çatlaklar için Doğal Peeling

20 Ocak 2017

Doğum sonrası ciltte oluşan çatlaklar kadınların korkulu rüyası haline gelen bir sorundur , doğum yapan annelerin genel olarak ilk aklına takılan soru , doğum sonrası çatlaklar nasıl geçer , tedavi yolları nelerdir şeklinde oluyor. Genelde doğum sonrası çatlaklar yatay olarak ortaya çıkar ve özellikle basen bölgelerinde ve karın bölgelerinde sıkça görülebilir. Peki sıkça görülen bu sorun için doğal çözümler , yapılması gerekenler nelerdir yazımızda bulabileceksiniz.

Doğum Sonrası Oluşan Çatlaklar İçin Öneriler

Bebek bekleyen anneler özellikle doğum sonrası çatlaklara maruz kalmamak için kesinlikle bir takım önlemler almalıdır , hamilelik döneminde yapılması gerekenler ;

Hamilelik döneminde sıcak su ile duş almaktan kaçınmalısınız , sıcak su çatlakların oluşumunu hızlandıracaktır , ayrıca hamilelik döneminde kesinlikle karnınızı nemlendirmelisiniz , bu konuda doktorunuzun verdiği kremleri tercih etmelisiniz. Ayrıca sıvı tüketiminize önem vermelisiniz bu aylarda , vücudun yeteri kadar sıvı alması çok önemlidir. Hamilelik döneminde mutlaka düzenli olarak karın bölgenize masaj yapmalısınız , uzman doktorunuzdan bu konu ile ilgili detaylı bilgi istemelisiniz.

Doğum Sonrası Çatlaklar için Bitkisel Çözüm

Doğum sonrası çatlakların önüne geçmek için bitkisel kürleri kullanabilirsiniz , çatlakları yok eden etkili bir kür tarifi ;

Malzemeler ; yarım çay kaşığı: zeytinyağı , çörek otu yağı , kakao yağı , kantaron yağı ve badem yağı

Hazırlanışı ; Yukarıda yer alan malzemeleri bir kaseye koyup iyice karıştırın , ve çatlakların yoğun olduğu bölgelere masaj şeklinde uygulayın. Bu karışımı haftada 2 veya 3 kez yapabilirsiniz. Düzenli uygulandığında bu bitkisel kürün etkili olduğunu göreceksiniz.

Evinizde Kolayca Doğal Peeling Yapın

Cildiniz için en uygun bakım yöntemlerinden biride peeling uygulamasıdır. Cildinizin daha temiz ve sağlıklıklı olması açısından peeling kullanımı oldukça önemlidir. Peeling , cildinizdeki gözenekleri açarak daha rahat nefes almasını sağlar , aynı zamanda her gün düzenli olarak yaptığınız makyaj cildiniz üzerinde bıraktığı kimyasalları temizler ve hücrelerinizin kolayca nefes almasını sağlar. Peeling kullanarak cildinizi arındırabilir ve zararlı kimyasalları yok edebilirsiniz.

Birçok yerde satılan içerisinde farklı kimyasallar barından hazır peelingler , cilt ve bakım uzmanları tarafından tavsiye edilmiyorlar , sebebi karışımında yer alan farklı kimyasalların cilt üzerinde ne gibi sorunlar yaratacağının kesin bir bilgisi olmamakta. Bu anlamda evinizde kolayca yapabileceğiniz doğal peeling tarifleri hazırladık sizler için , zamanınızı almayan , mutfağınızda yer alan malzemeler ile pratik ev yapımı doğal peeling tarifleri.

Dikkat Edilmesi gerekenler ;

Evinizde doğal peeling yaparken bazı dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktalar bulunuyor , hazırladığınız doğal peeling karışımını kesinlikle yaralı ve sivilceli bölgelere uygulamayın.

Her zaman temiz bir cilde peeling uygulaması yapmalısınız , ayrıca doğal peelingleri haftada en fazla 1 – 2 defa uygulamaya özen göstermelisiniz.

Evde yapabileceğiniz doğal peeling tarifi

Malzemeler ; 1 çay kaşığı toz şeker , 1 çay kaşığı tuz , 1 çay kaşığı limon suyu ve birer tatlı kaşığı süt ve zeytinyağı ;

Hazırlanışı ; Yukarıda yer alan malzemeleri bir kapa koyun ve iyice karıştırın. Sonrasında elde ettiğiniz karışımı vücudunuza masaj şeklinde uygulayın. Haftada 2 defa doğal peeling uygulamasını yapabilirsiniz.

bir önceki yazımız olan Vücut şişkinliğine ve bölgesel yağlara iyi gelecek egzersizler hakkında da bilgiler alabilirsiniz.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun