Sağlıklı Yaşam

Kışın süt içmenin sağlık açısından faydaları

28 Aralık 2016

Kışın hastalıkların daha çok arttığı, enfeksiyonların kolay bir şekilde bulaştığı görülmektedir.Bunun için bağışıklığı güçlendirmek ve doğru beslenmek çok önemli unsurlar arasında.İçinde 40 tan fazla sağlıklı besin öğesi olan süt ise tüm bu kış hastalıklarına yakalanma riskini azaltıyor.

Havalar soğudukça bununla birlikte birlikte gribal enfeksiyonlarda yüksek oranda artıyor ve tedavi ve önlem yolları da daha çok düşünülmeye başlıyor. Uzmanlar, hastalıklara karşı bağışıklık sistemini güçlendirmek için düzenli olarak süt içilmesini söylüyor. Bağışıklık sistemi bu mevsim değişiklerinde zayıflıyor ve beraberinde grip, boğaz enfeksiyonları, soğuk algınlığı gibi kış hastalılarının baş göstermesine neden oluyor.Her gün düzenli olarak süt içerek bağışıklığınızı güçlendirebilir ve bu hastalıklara karşı önlem alabilirsiniz.

Sabahları kahvaltıdan önce bir bardak sıcak sütün içine bir şeker kaşığı bal ekleyin bu sizi gün boyu güçlü ve hastalıklara karşı dirençli tutacaktır.Sütün ayrıca yaşamımızda en önemli besin kaynaklarından biridir.Kemiklerin güçlenmesinde ve kadınların menopoz döneminde kemik erimesi hastalığına yakalanma riskini de azaltıyor.Bu yüzden sütü çocukluktan daha ileri ki yaşlara kadar düzenli olarak içmeliyiz.

Kışın süt içmenin faydaları

Kışın hasta olmamak ve çabuk atlatmak için içeriğinde 40’tan fazla besin öğesi bulunan sütü mutlaka her gün tüketin.Süt içeriğindeki vücudumuz için gerekli başlıca besin maddeleri protein, yağ, süt şekeri, mineral maddeler ve vitaminler.

Bir önceki yazımız olan Spor yapmak için 15 mükemmel neden hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun