Diyet Listeleri

Diyet Günlüğü 1.Gün Başlangıç Kilo: 74

24 Ekim 2015

Merhabalar,

Bugünden itibaren size günlük olarak bir diyet günlüğü yayımlayacağım. Bir okuyucumuz benden kendi kilosuna uygun bir diyet listesi yapmamı istedi. Bende o arkadaşın kilo, yaş ve çalışma hayatına göre özel bir diyet hazırladım. Kendisi de diyet listesinden uygulayabildiği kadar diyet menülerini bana her gün yolluyor bende size buradan bunu yayımlayacağım.

Benden diyet menüsü isteyen arkadaş bir erkek ve 31 yaşında kendisi devlet memuru ve 74 kilo olarak diyete başladı boyu da 1.69 Cm. Arkadaşımız diyete dün yani 06.06.2013 perşembe günü tarihinde başladı bugün diyette ikinci günü ben bir gün geriden yediklerini ve içtiklerini buradan size günden güne yayımlayacağım.

Cinsiyet: Erkek

Yaş: 31

Kilo: 74

Boy: 1.69

Diyette 1. Gün Menüsü ( 06.06.2013 Perşembe )

Sabah: Sabah kahvaltısında 1 adet tam haşlanmış yumurta, yanında 2 dilim kepek ekmeği, 1 kibrit kutusu kadar beyaz peynir, 1 bardak portakal suyu ( Portakal suyu çok önemli arkadaşlar lütfen marketten alacaksanız %100 portakal suyu olmasına dikkat edin zira diğer türlü örneğin %50 olursa o meyve sularının içinde şeker miktarı çok oluyor ), 1 bardak şekersiz çay.

( Sabah kahvaltısından sonra kendini oldukça doymuş olarak hissetmiş çok bir sıkıntı çekmemiş zira yumurta çok doyurucudur )

Ara Öğün: Saat 11:00 e doğru karnı acıkmaya başlamış ve 4 adet badem yemiş bastırmış açlığını )

Öğlen: Öğlen menüsünde marketten konserve olarak barbunya pilaki tüketti ( 200 gram kadar kaloriside yaklaşık 160 kcal, ürünün satın aldığı yerde A101 marketi) yanında 2 dilim kızartılmış kepek ekmeği, yanında 1 bardak %100 portakal suyu

( Öğlen yemeğinde baya doyduğunu hatta midesinin şiştiğini söyledi ) ( Portakal suyunu mutlaka içiyoruz çünkü bizi dinç tutuyor )

Ara Öğün: Saat 16:00 civarında 10 adet yeşil erik yedi ancak burada dikkat etmeniz gereken eriklerin buzdolabından soğuk olarak çıkartılması zira eriği soğuk olarak tüketirseniz sizi inanılmaz tok tutar.

( Soğuk erik yeme imkanı olmayanlar 2 top vanilyalı külahta dondurma tüketebilirler )

Akşam: Saat tam olarak 17:30 da fırında tavuk yedi yaklaşık 250 gram etten tavuk göğsü olarak kuşbaşı olarak doğradı ve fırın poşetinde gerekli baharatları koyarak pişirdi. Yanında 2 dilim kepek ekmeği yine kızartılmış olacak yanında 1 bardak %100 portakal suyu

Ara Öğün: Gece saat 21:00 civarı karnı acıkmaya başlayan arkadaşımız orta büyüklükte bir dilim karpuz yedi karpuz hem tokluk verdi hem de böbrekleri çalıştırdı.

1. Günün Sonu: Birinci günün sonunda arkadaşımız hiç bir sıkıntı çekmemiş gayet rahat bir gün geçmiş olduğunu belirtti sadece tuvalet ihtiyacının çok olduğunu belirtti ki buda iyi bir şey.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun