Kendim Yaptım

Zayıflatan meyve çayı nasıl yapılır ? 5 kilo birden verin

6 Ocak 2017

Zayıflama metotları arasında birçok alternatifli konu bulunuyor. Bunlardan bir başkası da zayıflatan meyve çayları. Tamamen doğal ve evde hazırlayabileceğiniz birkaç karışımla zayıflamanıza ek yöntemler hazırlayabilirsiniz. Hem damak zevkinize hitap edebilecek tatlar arasında yer alan bu karışımlardan bir tanesi de elma çayı.

Form çaylarına güvenmiyorsanız eğer, evde kendiniz bir form çayı hazırlayabilirsiniz. Zayıflatan meyve çayları adı altına geçen tarifler arasında elma çayı baş sırada yer almaktadır. Zayıflatan elma çayı tarifi için gerekli malzemeler;

-1,5 litre su
-Bir çay kaşığı karabiber
-Bir adet çubuk tarçın
-1 adet limon
-3 tane karanfil
-2 tane elma

1,5 litre suyun içerisine limon dilimleri atılır ve biraz kaynatılır. Kaynamadan sonra ocağın altı kapatılır ve diğer malzemeler eklenip, demlemeye bırakılır. Karışım süzülerek bir cam şişenin içerisine alınır ve soğutulur. Gün içerisinde de bu hazırlanan sudan buzla beraber en fazla 4 bardak içecek şekilde düzenli tüketilir. 4 bardak sudan daha fazla içmek tavsiye edilmemektedir. Metabolizmayı hızlandıran bu karışım, kilo vermeye yardımcı içecekler arasında sıralanmaktadır.

Zayıflatan Çay Tarifi

Zayıflama çayları vücudu toksinlerden ayıran, ödem atımını kolaylaştıran ve metabolizmayı hızlandırdığı için de kilo vermeye yardımcı yönleri ile ünlüdür. Zayıflama çayı tarifi ile daha fit bir görünüme kavuşurken aynı zamanda da sağlıklı bir vücudunda da sahibi olursunuz. Bilindiği gibi kilo vermede sağlık ilk olarak düşünülmesi gereken noktadır. Kilo verirken kasların güçsüz düşmesi ve bağışıklık sistemimin zarar görmesi ile hastalıklara davetiye çıkarılır. Bu işlemlerin bütünü incelendiği zamanda verilen kilolar vücut sağlığını etkilendiğinden kaçınılması gereken yöntemlerin arasında sıralanır.

Zayıflama çayı tarifi sadece yeşil çay ile sınırlı değildir. Adaçayı, mısır püskülü, kiraz sapı ve limon karışımı muhteşem bir iksir hazırlayabilirsiniz. Tüm gerekli malzemelerden birer tutam sıcak suyun içerisinde 5 dakika demleme yöntemi ile muhteşem iksiri elde etmek mümkündür. Her gün en fazla iki fincan tüketmek yeterli olacaktır 4 haftalık bir kür sonucunda içtiğiniz çay tarifini değiştirmeniz önerilir. Bu durumda bir hafta adaçayı ile zayıflama yöntemini uygulayıp diğer hafta yeşil çay içimini gerçekleştirmeniz uygun olacaktır. Eğer değişimli bir uygulama yaparsanız vücudun çaya karşı bağışıklık kazanması da önlemiş olur.

Bir önceki yazımız olan Hızlı kilo vererek ideal kilonuza ulaşmanın sırları hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun