Sağlıklı Yaşam

Vücut şişkinliğine ve bölgesel yağlara iyi gelecek egzersizler

15 Ocak 2017

Vücut Şişkinliği Nasıl Giderilir?

Hava ve mevsimsel değişikler vücutta toksin birikimine ve ödeme neden olur. Vücut şişkinliği nasıl giderilir? Sorusu için birden çok yanıt bulunmaktadır. Bunların en başında günlük içilen su miktarların ciddi bir düzene oturtulması, çok fazla tuzlu yiyecekler tüketilmemesi en baş sırada yer alan maddeler arasındadır. Regl dönemi ile vücut ödem toplar ve üzerine bir de mevsimsel faktörler girdiği zaman işin içinden çıkılamaz bir hale gelir. Vücudun şişkin olması uzun sürdüğünde de ciddi anlamda rahatsızlık duygusu artar.

Vücut şişkinliğine ne iyi gelir? Diye merak ediyorsanız eğer, maydanoz suyu içebilirsiniz. Sabahları güne başlarken maydanoz suyu içmek vücudunuzdaki ödemin atılımına yardımcı olacaktır. Lifli gıdalarla beslenmeye dikkat edin. Barbunya, çilek, brokoli, yulaf kepeği gibi gıdalar lif bakımdan zengindir. Yulaf kepeği ise lifli gıdaları kolay yumuşatan ve vücuttan atılımını kolaylaştıran bir yapıya sahiptir. Hazır sıcaklarda azalmışken soğuk su içmeye biraz ara verin. Soğuk su gaz yapması ile bilinir ve bu da şişkinliğiniz için hiç iyi bir çözüm olmayacaktır. Bu yüzden muhakkak içtiğiniz ve tükettiğiniz suların çok soğuk olmaması ve ılık olmasına dikkat edin.

Bir önceki yazımız olan Bölgesel Zayıflama Yöntemleri başlıklı makalemizde Bölgesel Kilo verme yöntemleri, bölgesel kilo vermek için ne yapılır ve bölgesel yağlanma problemine çözüm hakkında bilgiler verilmektedir.

Bölgesel Zayıflama Yöntemleri

Bölgesel kilo problemi neredeyse ülkemiz içerisinde her 3 bayandan bir tanesinde görülüyor. Yanlış beslenme, yanlış egzersiz, irsi, hareketsizlik sonucu göbek ya da basen bölgelerinde daha fazla yağlanmalar gözlemlenebilir. Bölgesel zayıflama yöntemleri arasında ilk sırada yürüyüş ve egzersiz gelmektedir. Bölgesel kilo vermek isteyen için diyet ise her zaman ikinci plandadır. Bölgesel kilo vermek için diyet programları değil genel olarak beslenme şeklinin değiştirilmesi gereklidir; çünkü problemli olan bölge en zor eriyen kısım olacaktır.

Bölgesel zayıflama yöntemleri için düzenli beslenme, günlük olarak tüketilen suyun miktarı ve hareket büyük önem taşır. Özellikle yürüyüş ile tüm vücudun hareket etmesini sağlayabilir ve metabolizmanızın hızını yükseltebilirsiniz. Ayrıca yürüyüş ile kan dolaşımında da hız arttığı için bölgesel yağlanmanız bulunan problemli bölgeler de yavaş yavaş incelmeye ve toparlanmaya başlayacaktır. Tüm bunlara ek olarak biberiye yağı ile egzersizlerinizi veya yürüyüşünüzü tamamladıktan sonra 10 15 dakika bölgesel masaj uygulaması ile incelmeniz daha da hız kazanabilir. Basenlerinize ya da göbek bölgenize masaj yaparken kuvvetli baskı uygulayabilir, bu bölgedeki yağların kırılmasına katkı sağlayabilirsiniz.

Göbek Eritme Egzersizleri

Göbek eritmenin yolları arasında egzersiz en muhteşem seçimdir. Göbek bilindiği üzere en zor eriyen ve sıkılaşan bölgelerin arasındadır. Göbek eritme egzersizleri ile günlük ve düzenli tekrar ile oldukça muhteşem sonuç alınabilir. Göbeğinizdeki fazlalıklarda sıkıldıysanız ve göbek eritmenin yollarını arıyorsanız bunu günlük olarak tekrarlana egzersizlerle çözüme ulaştırmanız mümkündür.

Göbek eritme egzersizleri öncelikle vücudun ısınmasından sonra yapılması gereklidir. Sadece mekik çekerek göbeğinizden kurtulamazsınız. Önerilen egzersizler vücut ısınmadan ve esnemeden yapılmamalıdır. Aksi takdir de çok verim alamayabilirsiniz. Bu yüzden öncelikle günlük kısa yürüyüşler düzenledikten ve vücudunuz ısındıktan hemen sonra tavsiye edilen egzersizleri rahatlıkla yapabilirsiniz. Görsellerdeki hareketleri 10 kere tekrarlamanız yeteri olacaktır. Her gün düzenli tekrarla tüm göbek yağlarınızdan kurtulmanız ve daha sıkı bir vücuda kavuşmanız mümkündür. Göbek eritmenin yöntemleri arasında yer alan egzersizler tüm karın kaslarınızı uyararak harekete geçirecektir. Göbek kası nasıl yapılır? Diye merak edenler içinde ek olarak tavsiye edilen göbek egzersizleri sayı olarak başlangıçtır. Ayrıca ilk başlangıcı 5 ile yapabilir ve her gün tüm hareketlere 5 tane daha eklemeniz daha doğru sonuç almanıza yardımcı olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Zayıflatan meyve çayı nasıl yapılır ? 5 kilo birden verin hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun