Diyet Listeleri

5 Günde 5 Kilo Diyeti Listesi

6 Kasım 2014

Kilo fazlalığı olan bayanlar, bu diyetle sadece 5 günde 5 kilo verebilirsiniz. Kilo veremiyorum diyorsanız, bu diyet ile kesinlikle kilo vereceksiniz. Karbonhidrat günü, sebze günü ve protein günü olarak farklı besin grupları ile besleneceğiniz bu diyeti yaparken, sarkmaları engellemek için mutlaka spor da yapmanız gerekiyor. Diyeti yaparken, her gün en az 3 litre su ve 1 litre yeşil çay tüketmelisiniz. Günde 1 bardak kahve ve çaya izin var, ancak süt tozu ya da şeker kullanılmayacak.

Diyet sonrası, yediklerinize dikkat ederseniz, verdiğiniz kiloları geri almayacağınızı vaat ediyor bu diyet. 5 günün sonunda 2 gün dinlenme günü var, ancak bu günlerde yemediklerinizin acısını çıkartarak sağlıksız gıdalara saldırmayın. Günlük almanız gereken kalori miktarını alın. Sonrasında tekrar bu diyete başlayabilirsiniz. Oldukça etkili bir diyet olan 5 günde 5 kilo verdiren diyet listesini yazımızın devamında bulabilirsiniz.

 1.Gün

Bugün haşlanmış patates günü. Yani sadece karbonhidrat alınacak. Sabah öğle ve akşam haşlanmış patates tüketilen diyetin bu 1.gününde, patateslerinizi kekik, pulbiber ve nane gibi tatlarla lezzetlendirebilirsiniz. Ancak patateslere zeytinyağı ya da yoğurt gibi gıdaları eklemek yasak.

2.Gün

Sadece sebze yiyeceğiniz diyetin bu 2.gününde, yağsız olmak şartı ile aklınıza gelebilecek her türlü sebzeyi yiyebilirsiniz. Ancak kalorisi düşük olan kabak, brokoli gibi sebzeleri daha çok tüketmeye çalışın. Sebzeleri çiğ ya da haşlanmış olarak tüketebilirsiniz.

3.Gün

Bugün protein günü. Sabah-öğle-akşam her öğün ızgara ya da haşlanmış tavuk, balık ya da et tüketebilirsiniz.

4. Gün

Diyetin 4.gününde yalnızca meyve yeniliyor. Muz hariç tüm meyveleri dilediğiniz kadar yiyebilirsiniz.

5.Gün

Yine bir protein günü daha, ancak bu kez yalnızca yumurta,süt ya da yoğurt tüketiliyor. Ancak güne hangisi ile başlarsanız yine aynı besin ile devam etmeniz gerekiyor.

 

Bir önceki yazımız olan 15 Günde 6 Kilo Verdiren Diyet Listesi başlıklı makalemizden de bilgiler alabilirsiniz.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun