Diyet Listeleri

15 Günde 6 Kilo Verdiren Diyet Listesi

6 Kasım 2014

15 Günde 6 Kilo Verdiren Diyet Listesi

Genelde güzel bir vücuda sahip olabilmek için yediklerimize dikkat etmemiz gerekir. Etmediğimiz takdirde vücudumuz yağlanmaya yatkınlık gösterip kilo almamızı sağlayacaktır. İnsanlar kilo aldıkları zaman zayıflamak isterler bunun akabinde hemen bir diyetisyene gidip ya da bir diyet listesine uymak mecburiyetinde kalırlar. İşte 15 günde 6 kilo verdiren diyet listemizi adım adım uygulayarak sizlerde fazla kilolarınızda kurtulabilirsiniz. Şimdi diyet listemize bakarak gereken adımları her gün düzenli ve azimli şekilde uygulamamız gerekir. Aksi takdirde devam edilmeyen diyetlerde istenmeyen sonuçlar alınarak zayıflayamazsınız şimdi öğünlere böldüğümüz diyet listesini görelim. Bu diyet listesi yazın alınan kiloları hızlı bir biçimde verme konusunda da etkilidir.

Sabah Kahvaltısı

2 dilim kepekli ekmek türü yalnız ekmeklerin türleri değiştirilebilir çavdar ekmeği, buğday ekmeği vs. Az yağlı beyaz peynir kibrit kutusu büyüklüğü kadar yeterlidir 6-7 adet zeytin bir tatlı kaşığı bal ya da reçel.

Öğlen Yemeği

Öğlen yağsız tavuk ya da balık yeşilliklerden oluşmuş salata türleri semizotu, maydanoz, marul, vs. Aşırıya kaçılmadan tüketilmelidir.

Ara Öğün

Bu ara öğünde meyve tüketilmemelidir. Daha çok metabolizmayı hızlandıran meyveler kayısı,1 adet elma ve yaz meyveleri yenilebilir.

Akşam Yemeği

Bu öğünde karbonhidratlı besinler tüketilebilir. Daha çok buğday, kepekli ekmek, çavdar ekmeği gibi hafif olan besinler tüketilebileceği gibi patates gibi aç bırakmayacak yemekler yenmelidir. Su tüketimi yaz aylarında daha fazla olup zayıflamada önemli etken taşıyan bir husustur.

Bir önceki yazımız olan Diyet Ekmek Tarifi Listesi başlıklı makalemizden de bilgiler alabilirsiniz.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun