Diyet Listeleri

Patates Diyeti 1 Haftada 6 Kilo Ver

18 Kasım 2013

PATATES DİYETİ 1 HAFTADA 6 KİLO

Kilo vermek için en çok uygulanan rejimlerden biri de patates diyetidir. Patates üzerine kurulu bu diyet kilo verdirmedeki başarısının yanı sıra patatesin faydalarının da altını çiziyor. Patates vücut için gerekli olan pek çok minerali içerir. Bunun yanı sıra içeriğinde su karbonhidrat fosfor demir ve manganez bulunuyor. Patates denilince akıllara kilo aldırıcı bir besin gelir. Fakat sadece %20’si karbonhidrat olan patates tok tutma özelliği ve düşük kalorili bir besin olmasının yanı sıra lifli özelliğiyle de hazımsızlığı giderir ve sindirime yardımcı olur.  Patates bu yönleriyle diyet listelerinin vazgeçilmezleri arasındadır. Patates diyeti tek gıda üzerine kurulu bir rejim olduğu için bir hafta yapıldıktan sonra ara verilmelidir.

            Patates diyeti 1 haftada 6 kilo vermeyi sağlar. Tabi bu diyetin düzenli uygulanmasına ve kişinin bünyesine bağlıdır. Diyet listesi bir hafta içerisinde ufak değişiklikler içermekle birlikte haşlanmış patates bu diyetin hemen hemen her öğününün ana malzemesidir. Patates diyetinde birinci gün; sabah ve öğle öğünlerinde 2 orta boy haşlanmış patates akşam 3 orta boy haşlanmış patates tüketilmelidir. İkinci gün ise listede sabah öğle ve akşam öğünlerinde 2 orta boy haşlanmış patates var. Üçüncü gün ise aynı birinci günde olduğu gibi sabah ve öğle öğünlerinde 2 orta boy haşlanmış patates akşam öğününde ise 3 orta boy haşlanmış patates tüketilmelidir. Patates diyetinin dördüncü gününde ise listeye meyveler ekleniyor. 4. gün sabah kahvaltısında 1 elma 2 mandalina var.

Aynı günün öğle yemeğinde 2 orta boy haşlanmış patates ve akşam yemeğinde ise 3 orta boy haşlanmış patates var. 5. gün diyetin sabah ve öğle öğünleri 1 elma ve 2 mandalinadan oluşuyor. Akşam yemeğinde ise 2 porsiyon balık ya da bonfile ile karışık salata var. 6. gün sabah kahvaltısında 1 elma 2 mandalina öğle yemeğinde ise 1 elma ve 1 portakal bulunmakta akşam yemeğinde 2 porsiyon balık veya bonfile ile 1 tatlı kaşığı sıvı yağ eklenmiş karışık salata bulunmaktadır. Patates diyetinin son gününde ise sabah 1 elma 2 mandalina öğle yemeğinde 1 tatlı kaşığı yağ eklenmiş patates salatası yeşil soğan akşam yemeğinde ise 3 adet tavada yumurta ve yeşil salata bulunuyor.

Bir önceki yazımız olan Muhteşem Diyet Yemekler hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun