Diyet Listeleri

Yiyerek Zayıflamak Nasıl Oluyor ? Çok Ye Çok Zayıfla

4 Kasım 2014

Bazı insanlar kilolarından çok şikayet ettikleri halde diyet yapmak ya da az yemek istemezler. Bu durumda zayıflamaları için farklı bir bilinç geliştirmeleri gerekmektedir. Bu insanlar açlığa dayanamadıkları için sık öğünler oluşturmalılardır. Ve yemekleri daima az yağlı ya da yağsız olmalıdır. Ve en önemlisi karınları doyduğunda yemeyi bırakmaları gerekmektedir. Yemek yeme bir ihtiyaçtır, ama hobi değildir. Zevk için yemek yemenin kimseye bir yararı olmayacaktır. Ayrıca bu insanların ekmeği hayatlarınsan çıkartmaları ya da kepek ve çavdar ekmeğini az miktarlarda kullanmaları gerekmektedir. Çünkü ekmek çok kilo aldıran bir besindir. Ve vücutta şekere dönüşmektedir.

Çok yiyerek zayıflamanın bir diğer püf noktası ister misafirlikte, ister tatilde, isterse de gezmekte olsun hiçbir yerde dışarıdan beslenmemek gerektiğidir. Hazır gıdaların çok fazla yağ ve kimyasal içerdiği bilinmelidir. Açlık durumuna karşı insanlar yanlarına öğünlerini ya da atıştırmalıklarını almalıdırlar. Fakat fast food ya da herhangi bir hazır gıda tüketilmemelidir. Tüketilen sebzeler mümkün olduğunca çiğ ya da haşlanmış olarak yenmelidir. Böylece hem daha sağlıklı hem de kilo vermeye yardımcı olacaklardır. Bir başka önemli nokta da abur cuburdan kesinlikle uzak durulması gerektiğidir. Tamamen kimyasallardan oluşan bu gıdalar sadece kilo aldırmakla kalmayıp aynı zamanda pek çok hastalığa da neden olmaktadır. Bir başka nokta da tatlandırıcı yerine baharat kullanılmalıdır. Tuz ve şeker atılmalı yerine çeşitli baharatlar kullanılmalıdır. Böylece hem lezzetli hem de sağlıklı yemekler yenilecektir.

Çok yiyerek zayıflamak elbette mümkündür. Ama her konuda olduğu gibi bunda da bazı kurallar ve sınırlar bulunmaktadır. Örneğin çok susatan gıdalardan uzak durulmalıdır. Bunlar hem iştahı açabilmektedir, hem de tok tutmamaktadırlar. Bu gibi kurallara dikkat edildiğinde yiyerek zayıflamak hiç de zor olmayacaktır.

zayiflama-diyet-kilo-verme-79

Bir önceki yazımız olan Murat Topoğlu Diyet Listesi başlıklı makalemizde murat topoğlu hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun