Diyet Listeleri

Yeni başlayanlar için zayıflamaya yardımcı 5 egzersiz

9 Aralık 2013

Çok az egzersiz yapıyorsanız ya da son üç ayda hiç egzersiz yapmadıysanız aşağıdaki egzersizlerden başlayabilirsiniz. Daha sonra egzersiz yoğunluğunuzu arttırabilirsiniz.

Dans
DansHareketli müzik CD’nizi koyun ve dans edin. 10 dakikalık boyunca kalçalarınızı çevirin, kollarınızı sallayın, dizlerinizi kırın, yükseltin ve eğlenin. Bunu ilk hafta 3 kez, 2.hafta 4, 3. Hafta 5 ve 4. Haftada 6 kez yapın.

Duvara Baskı
Duvara BaskıBir duvarın önünde kollarınız düz ve omuz düzeyinde iken avuçlarınızı yerleştirebileceğiniz yakınlıkta düz durun. Kollarınızız bükerek burnunuzu duvara değdirin, sonra başlangıç pozisyonuna dönün. Bunu 1.haftada 8 kez 2. Haftada 10, 3. Haftada 12 ve 4. Haftada 14 kez tekrarlayın.

Köprü Kurma
Köprü KurmaDizleriniz bükülü ayaklarınız zemine sabit olarak sırt üstü yatın. Omuzlarınızla dizleriniz aynı hizaya gelene kadar kendinizi kaldırın, bir süre durun ve yavaşça başlangıç pozisyonuna geçin. 1. Hafta 4 kez, 2. Hafta 6 kez, 3. Hafta 8 ve 4. Hafta 10 kez tekrar edin.

Sırt Kaldırma
Sırt Kaldırmaİki eliniz belinizin arka tarafında iken yüzükoyun yatın. Yavaşça omuzlarınızı ve göğsünüzü geriye doğru kaldırın, bir süre tutun ve başlangıç pozisyonuna dönün. Bunu 1. Hafta 6, 2. Hafta 8, 3. Hafta 10 ve 4. Hafta 12 kez tekrar edin.

Pelvik Kaldırma
Pelvik KaldırmaDizleriniz bükülü olarak sırt üstü yatın. Karnınızı içeri çekin ve leğen kemiğinizi kaburgalara doğru çekin, poponuzu yerden çok az kaldırın, bir süre tutun ve yavaşça rahat pozisyona geçin. 1. hafta 10 kez, 2. Hafta 12, 3. Hafta 14 ve 4. Hafta 16 kez tekrar edin.

Gerinme
GerinmeDizleriniz bükülü, ayaklarınız zeminde, kollarınız yanlarda sırt üstü yatın. Ayaklarınızı bacaklarınız tamamen düz olana kadar birer birer kaydırarak uzaklaştırın. Aynı anda kollarınızı da tek tek başınızın arkasına doğru uzatın ve gerin. 1. Ve 2. Haftalarda 1’er dakika, 3. Ve 4. Haftalarda 2’şer dakika tutun.

 

Bir önceki yazımız olan 20 Günde 10 Kilo Vermek Mümkün Sadece Bunu Yap Yeter hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Şekersiz Çikolatalı Puding Tarifi Diyeti hakkında bilgiler verilmektedir.

 

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun