Diyet Listeleri

Selülit Eritme Zayıflama Diyeti

28 Kasım 2013

Selülit eritme diyeti ile başlı başına en önemli sorun olan yağ depolama sorunundan kurtulmuş olacaksınız. Kadınların en çok dert ettikleri konulardan biri olan selülit ve karın bölgesi yağlanmaları oldukça önemli psikolojik sorunlara da neden olmaktadır. Diyet yaparken uygulanması gereken birkaç adım bulunmaktadır. Bunlardan ilki egzersizler ikincisi ise selülit yapan besinlerden uzak durulması konusudur. Selülitlerden kurtulmak için alışkanlıklarınızın bazılarından vazgeçmeniz gerekecektir. Cilt altında toplanan toksinler bu noktada oldukça büyük önem taşımaktadır. Bu toksinlerden kurtulmanın yolu ise bol su içmekten geçmektedir.

Selülit eritme diyeti sayesinde birçok kişinin etkin bir şekilde kilo vermesi sağlanmaktadır. Özellikle tüketilmemesi gereken besinlerin bulunması da selülitlerin daha kolay yok olmasında etkili olacaktır. Kola, kahve ve tuz gibi ürünlerin tüketiminin sıfır olması dolayısı ile birçok kişinin rahatlıkla kilo verdikleri görülmektedir. Cilt altında biriken yağ tabakalarının kötü bir görüntü oluşturması bu bölgelere gerekli nefes almayı sağlayacak olan besinlerin tüketilmesine önem verilmesi gerekmektedir. Bunlardan kurtulmak için kas yapısını güçlendirecek olan besinler tüketilmelidir. Bol meyve ve yeşillik yenilmelidir. Gazlı içeceklerden ise kesinlikle uzak durulmalıdır. Sigarada selülit yapan maddelerden biridir.

Selülit eritme diyeti için günlük su tüketiminin mutlaka arttırılması gerekmektedir. Karbonhidratlı olan besin değerlerinden uzak durulması şarttır. Banyoya girildiği zaman kişinin mutlaka sert bir kese yardımı ile kendinizi keselemeniz gereklidir. Bu şekilde size yardımcı olacak olan bitkisel kese tarzları uygun olacaktır. Bunların size hücre yenilenmesi olarak geri döneceği ve arka bacaklarda olan hızlı bir kan dolaşımını sağlayacağı söylenecektir. Selülit eritmek için yapılacak olan bacak egzersizleri ise günlük olarak tekrarlanmalıdır. Ancak bacaklar öncelikle yürüyüş ile ısıtılması ve düzenli olarak günlük tekrarının yapılması gereken bir durum oluşturmaktadır.

diyet-listesi-kilo-verme52

Bir önceki yazımız olan Ender Saraç Elma Sirkesi İle Zayıflama Formülü başlıklı makalemizde ender saraç elma sirkesi, ender saraç elma sirkesi diyet ve ender saraç elma sirkesi kürü hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun