Ev Yapımı Tedaviler

Sebze Suyu İçerek Zayıflama — Zayıflatan Sebzeler Listesi

8 Kasım 2014

Zayıflamanın ilk adımlarından biride sebze oranını arttırıp tahıllı gıdaları azaltmaktır. Tahıllar kilo almamıza sebep olurken sebzeler hem doyurucu hem de besleyici olması sebebiyle diyet esnasında bize çok yardımcı olurlar. Peki sebzeleri yemek dışında tüketmenin bir yolu var mı? Elbette ! Nasıl ki portakal yemeği sevmeyen çocuğumuz portakal suyunu içebiliyorsa sizde aynı yöntemle eğer sebze yemeyi sevmiyorsanız yağ yakıcı sebzeleri içebilirsiniz.

Aşağıda yayımladığımız sebzeler yağ yakma özelliğine sahip besinlerdir. Hiç bir şey yapmadan sadece bu sebzelerin suyunu içerek zayıflayabilirsiniz. Bu sebzelerin besleyici özelliği yüksek, sodyum yani tuz oranları ise oldukça düşüktür.

  1. Salatalık Suyu – Salatalık içerik bakımında yüksek miktarda suya sahiptir. Özelliklerine gelirsek idrar söktürücü özelliği bulunmaktadır, ayrıca içerdiği yüksek su oranından dolayı sizi sürekli ferah tutar. Su oranı yüksek olduğu için metabolizmayı hızlandırır. Ayrıca cildiniz için besleyici özelliğe de sahiptir. Midenizde bulunan ülser, ekşime ve reflü gibi sıkıntıları ortadan kaldırır. Salatalık suyunu içerken eğer tadı hoşunuza gitmezse içine bir miktar havuç suyu da ekleyip tatlandırabilirsiniz. Yemeklerden önce bir bardak içmeniz iştahınızı büyük oranda kesecektir.
  2. Kereviz Suyu – Oldukça faydalı bir suyu vardır. İdrar söktürücü olarak oldukça etkilidir. Vücudunuzda biriken yağları ve kiloları kısa zamanda eritir. Kabızlık problemini de engelleme özelliği vardır.
  3. Havuç Suyu – Havuç içerik olarak yüksek oranda Lif kaynağıdır. Havucun içinde bulunan bu lif testesteron hormonunun salgılanmasına sebep olur ve bu da vücudunuzdaki yağ oranının azalmasına sebep olur. Ayrıca havuç suyu içerek kendiliğinden cildiniz de bronzlaşır.
  4. Lahana Suyu – Lahana da havuç gibi lif oranı oldukça yüksek bir besindir. Lif içeriği oldukça yüksek olduğu için uzun süre tok kalmanızı da sağlar. Ayrıca lahana suyunun içinde yüksek miktarda C vitamini de bulunmaktadır. Kan şekerinizi düzenler. Yemeklerden önce bir bardağa yakın içmenizde fayda vardır.
  5. Pancar Suyu – Pancarın içinde hiç yağ ve kolesterol bulunmaz. İçinde bulunan şeker miktarından dolayı size enerji verdiği için diyet yaptığınız dönemlerde dinç bir vücuda sahip olmanızı sağlar. Bağırsak bölgenizde oluşan yağlanmalar için birebirdir.

 

Bir önceki yazımız olan Mucize Zayıflatan Ev Yapımı Diyet Çayı Bu Yazımızda başlıklı makalemizi de incelemek isteyebilirsiniz.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun