Diyet Listeleri

Diyet Mantarlı Levrek Yemek Tarifi

6 Kasım 2014

Diyet Mantarlı Levrek Yemek Tarifi

Balık yemekleri kesinlikle vazgeçilmez ve tadı damağımızda kalan yiyecek türleri arasında yer almaktadır. Özellikle uzak doğuda ve balıkların sürekli olarak tutulduğu bölgelerde levrek ve benzeri balık türleri sürekli olarak tüketilmektedir. Balıklar yine diyet yiyecekleri olarak da bilinmektedir ve diyet mantarlı levrek ise bunlardan bir tanesidir. Diyet için yapılan balık yemeği ve çok lezzetli olmaktadır. Diyet mantarlı levrek için elinizde bulunması gereken malzemeler; iki levrek 7 adet mantar iki defneyaprağı bir limon maydanoz tane karabiber zeytinyağı tuz ve su. Şimdi lezzetli mi lezzetli bir diyet mantarlı levreğin nasıl yapıldığına bakalım.

Öncelikle mantarın tamamını biberleri ve domateslerin hepsini kesiyoruz. Daha sonra tavaya sıvı yağıyı koyuyoruz mantarları ilave ederek soteliyoruz. Mantarlar sulanmadan önce üzerine biberi ve onun üzerine ise domatesleri koyuyoruz. Baharatlandırmak için üzerine tuz ve karabiberi koyuyoruz. Daha sonra iki levrek balıklarını fileto olacak şekilde kılçıklarından ayırıyoruz. Fileto balıkların üzerine tuz karabiber ve limon koyuluyor.

Bu şekilde mantarlı domates karışımının üzerine ilave ediyoruz. Daha sonra önceden 180 derecede ısıtılmış olan fırında mantarlı levreği pişmesi için koyup bekliyoruz. Piştikten sonra ise servise hazır hale gelir ve tabaklara güzel bir şekilde sunabiliyoruz. Diyet mantarlı levreğin tadı o kadar güzel olur ki normalde balık yemeyen kişiler bile yiyebilecek bir hale gelebiliyor. Fileto haline getirilebilen bütün balıklarla bu tür yemekler yapılabiliyor fakat levrek en güzel fileto haline getirilerek yapılabilecek bir balıktır.

Diyet mantarlı levrek kulağı biraz ilginç gelebiliyor fakat denedikten sonra ne kadar leziz olduğunu anlayabiliyorsunuz. Levrek balığı ile çok fazlasıyla yemek yapabiliyorsunuz fakat en lezzetli olanı her zaman için filetodur ve özellikle balık severler bundan asla vazgeçemezler.

Bir önceki yazımız olan 21 Günde 10 Kilo Verdiren Diyet Listesi başlıklı makalemizden de bilgiler alabilirsiniz.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun