Diyet Listeleri

Masa Başı Çalışanlar – Memurlar İçin Özel Diyet Listesi

16 Kasım 2013

Memurların çalışma düzenleri sabit bir mantık çerçevesinde ilerler. Hepsinin çalışma saatleri ve düzenli belli olduğu için, beslenme gibi diğer yaşam standartlarını da düzene koymaları mümkün hale gelmektedir. Bizlerde düzenli olarak uygulanabilecek ve vücuda yüklenmeden sadece istikrarlı bir şekilde ilerleyerek kilo verdirebilecek genel bir memurlara için diyet listesi hazırladık. Bu liste ile sizler de günlük memuriyet sürecinizde doğru ve sağlıklı bir beslenme sürecine sahip olabilirsiniz.

Memurlar İçin Diyet Uyarısı

Genelde sabah mesaiye başlayan memurlar, standart olarak her sabah belli saatte ofiste olduğu için kahvaltıyı simit-çay ikilisi ile yapmaktadır. Buda doğal olarak standart bir şekilde her sabah vücuda hamur işi girmesi anlamına gelmektedir. Bu nedenle diyet süresince asla sabahları ofiste ayaküstü simit-çay yaparak kahvaltı yapmıyoruz. Ayrıca haftanın 4. günü tamamen size özel olacağı için bu gün simit-çay keyfinizi yapabilir, aşırıya kaçmadan tüm günü kendinize göre ayarlayabilirsiniz.
1. GÜN: Kahvaltımız 1 fincan şekersiz kahve ve yanında kepekli sandviç ile yapılacak. Öğle yemeğinde 1 kase çorba ve yanında ekmek yok. Akşam yemeğinde ise 1 yemek tabağının yarısı kuru fasulye, yarısı pilav; ekmek yok.

2. GÜN: Kahvaltıda 2 bardak şekersiz çay, yanında sadece 2 dilim kepek ekmeği ve 1 kibrit kutusu kadar beyaz peynir, biraz reçel/bal olacak. Öğle yemeğinde sadece yağsız salata sadece. Akşam yemeğinde ise 1 kutu konserve ton balığı ve 1 dilim kepek ekmeği.

3. GÜN: 1 bardak taze sıkılmış portakal suyu ve yağsız salata ile kahvaltı yapılacak. Öğle yemeğinde 1 kase mercimek çorbası sadece. Akşam yemeğinde ise 1 yemek tabağı pırasa, yanında yağsız yoğurt.

4. GÜN: Bugün tamamen size özel, üst tarafta genel bilgi/uyarı bulunmakta.

5. GÜN: Kahvaltıda sadece 1 kase süt ile yulaf. Öğle yemeğinde yağsız salata ve 1 dilim ekmek. Akşam yemeğinde ise 100 gram kadar tavuk eti ve yağsız salata.

6. GÜN: Kahvaltıda 1 fincan şekersiz kahve, 1 dilim kepek ekmeği ve 1 dilim kaşar peyniri. Öğle yemeğinde 2 çeşit haşlanmış sebze ve yanında meyve suyu taze sıkılmış olacak. Akşam yemeğinde ise nohut yemeği yarım tabak, yanında yağsız yoğurt.

7. GÜN: Kahvaltıda sadece 1 kase süt ve mısır gevreği. Öğle yemeğinde 1 kase yağsız salata yanında portakal suyu taze sıkılmış. Akşam yemeğinde 100 gram kadar kırmızı et.

İş Yerine/Eve 15 Dakika Kala Yürüyün

Diyet listemize ek olarak her gün ofise giderken saatlerinize 15 dakika yürüyüşe göre ayarlayın. Ofise yaklaştığınızda ise 15 dakika kala inin ve o yolu yürüyerek hafif tempoda ilerleyin. Aynı işlemi akşam eve giderken de yapın ve her gün spora fazla vakit ayırma zorunda olmadan yürüyüşü de aradan çıkarmış olur, diyetten daha fazla verim alabilirsiniz.

???????????????????????????

Bir önceki yazımız olan 7 Günde 2 Kilo Vererek Forma Kavuşturan Formül başlıklı makalemizde 7 günde 2 kilo, 7 günde 2 kilo diyeti ve 7 günde 2 kilo nasıl verilir hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun