Diyet Listeleri

Yay Burcu Özel Diyet Listesi

4 Kasım 2014

Yay burcu, Jüpiter tarafından yönetilen ateş elementi burcudur. Yay burcunun Jüpiter tarafından yönetilen organı bağırsaklarıdır. Bu nedenle bağırsak sistemini kontrol altına alabilmek için lifli gıdalar ile beslenmesi gerekmektedir. Gıda tercihinde kırmızı etten uzak durmalıdır. Süt, beyaz et ve peynirden protein ihtiyacını karşılayabilir. Diyet listelerinden kabuklu meyve ve sebzeleri ihmal etmemelilerdir. Yay burcu için faydalı besinler arasında nane, yeşilbiber, erik, çilek, patates, incir, elma, armut yer alır. Yemek pişirme tekniklerinden buharda pişirme tekniği sağlık açısından yaylar için daha uygundur. Buna alternatif olarak ızgara da yapabilirler.
Yay burçları diyetlerini egzersizle desteklemek isterlerse tenis ve futbol gibi başarılı olabilecekleri alanlarda faaliyet gösterebilirler ya da açık havada her gün 30-45 dakika yürüyüş yapabilirler. Yay burcu için hazırlanan diyet listesiyle üç günde bir kilo verebilirsiniz.

DİYET LİSTESİ

1.GÜN

Sabah:  Bitki çayı, altı-yedi adet fırında pişmiş elma dilim patates, yağsız beyaz peynir, domates, dört adet yeşil zeytin, ince bir dilim kepek ekmek

Öğlen: Bir kase çorba, salata, yoğurt, ızgara balık

Akşam: Bir porsiyon pırasa yemeği, salata, ince bir dilim kepek ekmek

2.GÜN

Sabah:  Yulaf ezmeli yoğurt, bitki çayı, kuru kayısı, ceviz, kuru incir

Öğlen: Lahana çorbası, dört kaşık pilav, bir porsiyon baklagil yemeği, salata

Akşam: Izgara tavuk, yoğurt, salata, ince bir dilim çavdar ekmeği

3.GÜN

Sabah: Haşlanmış yumurta, bir kibrit kutusu yağsız peynir, domates, dört adet siyah zeytin, ince bir dilim kepek ekmeği

Öğlen: Bir porsiyon buharda pişmiş sebze yemeği, bir kâse yoğurt veya ayran, dört kaşık bulgur pilavı

Akşam: Kremasız sebze çorbası,  ton balıklı salata, dört kaşık makarna

Öğünler arasında fazla acıkmayı önleyecek kalorisi düşük aperatifler atıştırılmalıdır. Günde en az sekiz bardak su içilmelidir.

zayiflama-diyet-kilo-verme-100

Bir önceki yazımız olan Terazi Burcu İçin Özel Diyet Listesi başlıklı makalemizde terazi burcu diyeti, terazi burcu hangi gün diyete başlamalı ve terazi burcu ne zaman diyete başlamalı hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun