Diyet Listeleri

Dukan Diyetinde Neler Yemek Gerekli ? İzinli Besinler

30 Ekim 2014

Dukan diyeti son zamanlarda dünya gündeminde olan çok etkili bir diyettir. Bu diyetin kaynağı Fransız bir doktor olan Pierre Dukan’a aittir. Bu konuda bir çok kitap yazılmıştır. Çünkü Dukan Diyeti basit bir diyet listesi değil bir yaşam tarzıdır. Dukan diyetinde yenilmesi gereken besinler vardır. Bu yazımızda bu besinlerden bahsedeceğiz.

ET

1-Bonfile, biftek, böbrek, dana pirzola, dana ciğer tüketebilirsiniz. Ayrıca tüm beyaz etleri de rahatlıkla tüketebilirsiniz. Tüketeceğiniz etleri mümkünse mangal imkan yoksa fırında pişirerek tüketmek gerekmektedir.

BALIK

Balık dukan diyetinde olmazsa olmazlardan. Tüketebileceğiniz balıklar alabalık, uskumru, kefal, mezgit, levrek, sarı mezgit

KÜMES HAYVANLARI

Tavuk Kümes hayvanları arasında en çok tüketebileceğiniz besinler arasında yer almakta. Bunun yanında hindi gibi etleride tüketebilirsiniz. Ayrıca yumurta da bol bol tüketmeniz gereken ürünlerden.

SEBZELER

Patlıcan, lahana, Kabak, kereviz, pırasa, fasulye, ıspanak gibi gıdalar dukan diyetinde bol bol tüketebileceğiniz besinlerden.

Domates, soğan, havuç, biber, enginar, pancar, mantar, turp, pazı, şalgam gibi besinleri de rahatlıkla tüketebilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan 1 Haftada 3 Kilo Verdiren Makarna Diyeti Listesi başlıklı makalemizde makarna diyeti, makarna diyeti bozar mı ve makarna diyeti ile kilo verenler hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun