Diyet Listeleri

Makarna Şişmanlatır mı ? Makarna Kilo Aldırır mı ?

17 Kasım 2013

Bir çok okurumuzun en çok sorduğu soruların başında gelen bu soruyu ele almak istedik. Makarna kilo aldırır mı ? Bu sorunun cevabı aslında tamamen sizin elinizde. Eğer makarnanın üstüne çeşit çeşit soslar döküp margarinde eklerseniz elbette kilo aldırır. Çünkü kiloya sebep olan makarna değil onun üstünde bulunan soslar ve margarin.

Eğer makarnanızı hafif bir peynir ya da yoğurt ile tüketirseniz ve üstüne sos ya da margarin eklemezseniz makarna oldukça sağlıklı bir diyet yemeğidir.

Diyet esnasında makarna oldukça önemlidir. Makarna bir karbonhidrat deposudur. Eğer diyet yaparken makarna yemezseniz vücudunuz bu karbonhidrat gereksinimini kaslarınızdan karşılar. Siz kilo verdiğinizi düşünürken aslında kendinize zarar vermiş olursunuz.

Makarnayı daha lezzetli hale getirmek için üstüne yoğurt, peynir, domates sosu gibi şeyler ekleyip daha lezzetli hale getirebilirsiniz.

Peki ne kadar makarna tüketmeniz gerekmektedir ?  Amerika tarım bakanlığı bir öğünde bir bardak makarna tüketimini gayet sağlıklı bulmaktadır. Size diyetiniz esnasında bu ölçüyü kabul ederseniz hem tok kaldığınızı hem de kilo verdiğinizi anlayabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Kuru Meyvelerin Mucizevi Faydaları hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun