Diyet Listeleri

Dr. Mehmet ÖZ’ün Yağ Yaktıran 6 Besin Tavsiyesi

30 Ekim 2014

Türkiye’nin Amerika daki gururu Mehmet Öz özellikle zayıflama konusunda artık bir idol. Amerikada bir çok bayan Mehmet Özün diyetleri ile zayıflamakta. Kendisi aslen kalp cerrahı olduğu içinde verdiği öneriler ayrıca kalp sağlığınız açısından da değer teşkil etmektedir. Bu yazımızda Mehmet Özün diyet yapmadan yağ yakımı konusunda bir makalesinden kısa bir derleme yapacağız. Diyet yapmadan sadece bu ürünleri tüketerek hem kilo verecekseniz hem de tok kalacaksınız.

İNCİR

Listemizin ilk başında incir yer almakta. Dünyanın en iyi incirleri Türkiye’de yetişmekte. İncir Lif açısından oldukça kıymetlidir. Lifli besinler yemek sizi hem zayıflatır hem de uzun süre tok tutar. Ne zaman karnınız acıksa ya da şeker ihtiyacınız ortaya çıksa o zaman hemen incir tüketebilirsiniz. Mümkünse de kuru incir tüketilmesinde fayda var.

MEYAN KÖKÜ

Meyan kökü pek bilmediğimiz bir bitkidir.Zaten bilseydik kilolu olmazdık. Zira meyan kökü diyet konusunda inanılmaz faydalı bir bitkidir. Yağ birikimini engelleyen bu bitki ayrıca uzun süre tok tutma özelliğine de sahiptir.

FASULYE

Orta direk yemeği olarak bilinen fasulye diyet konusunda da oldukça fayda sağlamakta. Fasulye sindirim sisteminizde faydalı bakteri üretmektedir. Böylece sindirim sisteminizi düzenlemektedir. Ayrıca iltihaplanmayı da engellemektedir.

KARPUZ

Yaz aylarının en sevilen besinlerin biri olan karpuz amino asit açısından oldukça gereklidir. Ayrıca diyet esnasında su tüketemeyenler için etkilidir. Zira %92si sudur. Ancak ipin ucunu kaçırmamak lazım çok aşırı karpuzda şeker oranını yükseltir.

ANTEP FISTIĞI

Lif, protein ve sağlıklı yağ açısından zengin bir bitkidir. Özellikle sık sık acıkan kişiler için birebirdir. Diyet yaptığınız zamanlarda 1 avuç içiniz kadar tüketmeniz hemen doymanızı sağlar.

ÇAM FISTIĞI

Çam fıstığını genelde süs olarak kullanırız ancak çam fıstığının hiç bilmediğiniz bir özelliği var. Midenizin doğduğunda beyne ilettiği sinyalin benzerini iletme özelliği vardır. Yani 1 avuç çam fıstığı yediğinizde bunu mideniz beyninize 2 porsiyon iskender yemişsiniz gibi iletir. Böylece çok az miktar ile uzun süre tok kalabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Bölgesel Zayıflama İçin Videolu Bilgiler başlıklı makalemizde bölgesel zayıflama, bölgesel zayıflama basen ve bölgesel zayıflama beylikdüzü hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun