Diyet Listeleri

Diyette Sporun Önemi Nedir ?

22 Kasım 2013

DİYETTE SPORUN ÖNEMİ

Sporsuz bir diyet düşünülemez. Diyet yaptığınız süre boyunca egzersizlerin ve sporun yeri oldukça büyüktür. Diyet ve spor her zaman hedefe daha kolay ve sağlıklı ulaşmak için birbirini tamamlayan iki unsurdur. Şunu bilmemiz gerekir ki sadece yediklerimize dikkat ederek zayıflamanın mümkün olmayacağı gibi sadece spor yaparak zayıflamakta mümkün olmayacaktır. Bu yüzden zayıflama evresinde beslenme ve spor arasındaki düzen ve dengeyi sağlaya bilmek yapacağınız diyetin sonuçları açısından oldukça önemlidir. Yediklerinize dikkat ederek çok uzun süreler sonra ancak kilo vermeye başlaya bilirsiniz. Bu nedenle mutlaka bir egzersiz veya spor eşliğinde biraz çaba göstererek yağlarınızın daha kolay yanmasını ve kaslarınızın kuvvetlenmesini sağlaya bilirsiniz. Haftanın 3 günü kendinize vakit ayırıp spor yapmanız ve bunu yaşam biçimine dönüştürmeniz sizin için sağlığın kapısını açacaktır.

DİYET EŞLİĞİNDE YAPILA BİLECEK SPORLAR

YÜRÜYÜŞ: Yürüyüş masrafsız ve kolayca uygulaya bileceğiniz bir egzersizdir. Haftanın 3 günü 30-40 dakika tempolu bir biçimde yapacağınız yürüyüşler size oldukça fayda sağlayacaktır.

BİSİKLETE BİNME: Bisiklet kalorilerinizi yakmanıza yardımcı olduğu gibi bacak kaslarınızı da çalıştırarak yağlarınızdan kurtulmanıza yardımcı olur. Günlük olarak 30-60 dakika arasında yapacağınız bisiklet sürüşleriniz bedeninize fayda getireceği gibi eğlenceli olduğundan sizi motive edecektir.

YÜZME: Yüzme çok sağlıklı bir spor olup vücuda sayısız faydası vardır. En kolay kalori yakma yöntemi olan yüzme aynı zamanda solunum yolunuz için oldukça faydalıdır. Sağlıklı olduğu kadar eğlencelide olan yüzme size enerji vererek daha zinde olmanızı sağlayacaktır. Günde 1 saat yüzmeniz yeterli ve doğru olandır.

EGZERSİZLER: Özellikle son yıllarda önem taşıyan ve birçok kişinin uyguladığı egzersizlerden önde olanları plates ve fitness hem sağlıklı hem de yorucu olmayan bu sporlar rahat ve kalıcı kilo vermeye ciddi anlamda faydalı.

Bir önceki yazımız olan Diyet Muzlu Muhallebi Tarifi hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun