Diyet Listeleri

Çikolata Diyeti Listesi

24 Kasım 2013

SEVDİĞİN ÇİKOLATADAN AYRILMADAN BU DİYETİ DENEMEK İSTER MİSİN?

Hemen her kişi için çikolata vazgeçilmez bir besindir. Özellikle diyet yapmaya karar veren pek çok kişi çikolata yiyemeyeceği için diyet yapmaktan bile vazgeçer. Artık sevdiğiniz. Çikolatadan ayrılmadan kilo vermeniz mümkün olmaktadır. Bu diyet sayesin de kişi ortalama olarak 2 ile 3 kilo arasında verebilir. Siz yine sevdiğiniz çikolatayı yemeye devam ederken bir yandan da kilo verebilirsiniz.

Peki, çikolata diyetin de uygulanılacak menü nedir?

Sabah kahvaltısı;

Genel olarak bu diyette sabah kahvaltısın da bir tatlı kaşığı kadar fındık ezmesi tüketilebilir. İsteğe göre bir dilim çavdar ya da kepekli ekmek yenebilir. Çoğunlukla iki karper büyüklüğün de tercihen peynir, salatalık, domates ve yeşilbiber tüketilebilir.

Öğle yemeği;

İsteğinize göre bir porsiyon kadar tavukgöğsü ızgara ya da tavuk şiş, yanın da bir su bardağı ayran ile beraber çok az yağlı hazırlanmış salata,

İkindi kahvaltısı;

Bir adet küçük çikolata,4 ve 5 adet kadar küçük top çikolatalar ya da bir kâse kadar çikolatalı puding tercih edilebilir.

Akşam yemeği;

4 ya d 5 yemek kaşığı kadar zeytinyağı ile hazırlanmış sebze yemeklerinden birisi, bir dilim çavdar ya da kepekli ekmek tüketimi, çok az yağla hazırladığınız çeşitli salatalar.

Akşam ara öğünü;

1 su bardağı aşmadan çikolatalı süt ya da bir adet tercihen sevdiğiniz bir meyve

Eğer siz de sevdiğiniz çikolatadan ayrılmak istemiyorsanız bu diyet tam olarak size uygundur. Çünkü diyet listesinin içersin de tatlı isteğinizi karşılayacak şekil de puding ya da çikolata yiyebilme imkânınız olmaktadır. Siz de çikolata yenerek zayıflanır mı? Diye düşünebilirsiniz hatta şaşırabilirsini? Ancak bu diyet programını uyguladıktan sonra farkı göreceksiniz.

Bir önceki yazımız olan Yoğurt Diyeti – Yapılması ve Hazırlanması Kolay Diyet hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun