Diyet Listeleri

Canan Karatay Patlamış Mısır Diyeti – Mısır İle Diyet Yapma

26 Ekim 2014

Eğlence yerlerinde, sinema ve tiyatrolarda, misafir geldiğinde ikram edilen, herkesin sevdiği bir gıda olan patlamış mısır, açıklanmış olan bilimsel araştırmalarla sağlık açısından çok yararlı olduğu için herkese tavsiye edilmektedir. Biraz yağ ve tuz eklenerek patlatılan mısırın sağladığı yararlar saymakla bitmemektedir. Patlamış mısırın sağladığı yararlardan en önemlilerinden birisi bu gıdanın bolca antioksidan madde içermesidir. Bunun haricinde, kanser gibi hastalıklardan koruma ve yaşlanma önleyici etkiler vardır. Patlamış mısır bunun dışında, bağışıklık sistemine zarar vererek zayıflatan, bütün sağlık sorunlarını da yok edici etkiye sahiptir. Fakat kalbe de çok yararlı olan patlamış mısır, çok tüketildiğinde zararlı olabilmektedir. Bu nedenle de patlamış mısır tüketilirken aşırıya kaçmamak çok önemlidir.

Mikrodalga bir fırında pişirilmiş ve içerisinde yağ bulunmayan bir kişilik patlamış mısır porsiyonunun değerinin 130 kalori civarında olduğu bilinmektedir. Düşük kalorili olduğu için de diyet listelerinde çok sık kullanılmaktadır. Ama her gıda gibi belli oranlarda tüketildiğinde yararlıdır. Çok fazla yenildiği takdirde kilo alımına neden olabilmektedir. Patlamış mısır, lif açısından oldukça zengin ve yağsızdır. Bu nedenle de diyet için çok uygun bir gıdadır. Bu şekilde yapıldığında; 3,5 bardak ölçüsünde bir patlamış mısır, üç adet kurabiyeden çok daha az kaloriye sahiptir. Ayrıca patlamış mısır tüketilirken üzerine bir miktar kırmızıbiber eklenerek de yenilebilir. Bu şekilde az oranlarda tüketilen acı, metabolizmanı hızlanması sağlamaktadır. Bu da daha hızı kilo verilmesine yardımcı olan bir etkendir.

Canan Karatay patlamış mısır diyetinde, patlamış mısır genellikle ara öğünlerde ve az miktarlarda tüketilmektedir. Bu biçimde uygulandığında hem açlık bastırılmış olacaktır, he de metabolizma yavaşlamadan çalışmaya devam edebilecektir. Bu da hızlı bir şekilde kilo verip forma girmeye yardımcı olacak ve memnuniyet oluşturacaktır.

??????????????????????????????????????????????????????????????

Bir önceki yazımız olan Kalçalarınızı Eriten 5 Günlük Süper Diyet başlıklı makalemizde kalça eritme, kalça eritme aletleri ve kalça eritme diyetleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

2 Sorular ve Cevaplar

  • Bunu Cevapla hülya

    Kilo almak istiyosak ne kadar yemeliyiz?

    • Bunu Cevapla merve öz

      kilo almak istiyosan, git başka şeyler ye. Tövbe est.

    Soru Sorun