Diyet Listeleri

5 Günlük Şok Etkili Diyet Listesi

8 Kasım 2014

5 günlük bir süreçte uygulayacağınız bu özel şok diyeti ile, sizlerde tatmin edici sonuçlar alabilirsiniz. Üstelik özel olarak hazırlanmış olan bu şok diyeti, genel anlamda vücudu yormayacak şekilde düzenlendiği için; temelde sizin istikrarınıza bağlı bir yapıda oluşturulmuştur. Bu bağlamda istikrarlı bir yapınız olduğunu düşünüyorsanız, 5 gün içerisinde rahatlıkla bu diyeti tamamlayabilirsiniz. Tabii altta yer alan temel 3 maddelik uyarımızı da dikkate almanız oldukça önemlidir.
1. GÜN: Kahvaltı sadece yağsız salata ile yapılacak. Öğle yemeğinde yarım kase mercimek çorbası içilecek, yanında ekmek yok. Akşam yemeğinde ise 1 kutu konserve yanında 1 dilim kepek ekmeği tüketilecek. Ara öğünlerde ise en fazla 1 ara öğün olmak koşulu ile 1’er elma tüketilebilir gün içerisinde.

2. GÜN: Kahvaltı sadece çeyrek kepek ekmek sandviç ile geçecek. Öğle yemeğinde 2 farklı sebze haşlanarak tüketilecek ve yanında 1 dilim kepek ekmeği olabilir. Akşam yemeğinde ise pırasa yemeği yarım tabak, yanında ise yarım kase light yoğurt tüketilecek.

3. GÜN: Kahvaltıda 1 dilim kepek ekmeği, 1 kibrit kutusu kadar beyaz peynir ve 1 bardak şekersiz çay. Öğle yemeğinde sadece yağsız salata. Salatanın yanında taze sıkılmış portakal suyu tüketilebilir. Akşam yemeğinde ise 100 gram kadar tavuk eti tüketilecek.

4. GÜN: Kahvaltımız sadece yağsız salata ile yapılıyor, yanında taze sıkılmış meyve suyu. Öğle yemeğinde sadece 1 adet elma tüketiliyor. Akşam yemeğinde ise nohut yemeği yarım yemek tabağı, yanında 1 dilim tam buğday ekmeği tüketiliyor.

5. GÜN: Kahvaltı sadece 1 kase süt ve yulaf ile yapılacak. Öğle yemeğinde 1 konserve ton balığı sadece. Akşam yemeğinde ise 3 farklı sebze haşlanarak tüketilecek. Yanında yağsız salata ve 1 dilim kepek ekmeği olabilir.
GENEL UYARILAR VE ÖNERİLER

– Diyet süresince herhangi bir olumsuz durum yaşarsanız, mutlaka diyeti yarıda bırakın ve bir uzmana danışın.
– Diyet esnasında günlük en az 2 litre kadar bir su tüketimi sağlamanız büyük önem taşımaktadır.
– Ayrıca diyet süresince 2 günde bir spor yapmanız ya da en azından her gün 35 dakika kadar en az tempolu bir yürüyüş yapmanız önerilmektedir.

???????????????????????????

 

Bir önceki yazımız olan 3 Günde 3 Kilo Verdiren Şok Etkili Diyet Listesi başlıklı makalemizi de incelemek isteyebilirsiniz.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun