Diyet Listeleri

1 Beden Kaç Kilodur 1 Beden Kaç Santim Cm ‘Dir ?

18 Kasım 2013

1 BEDEN KAÇ KİLODUR? KAÇ SATİM (CM)’DİR?

Kadınların en çok merak ettikleri ve üzerinde durdukları konulardan biri de beden ölçme konusudur. Hesaplaması aslında zor olmayan ama pek fazla bilinmediği için zorlanılan bir hesaplama yöntemi olduğunu söylemek mümkündür. Özellikle bayanlar giysi alırken ve diyet yaparken bu ölçümleri göz önüne almaktadırlar. Böylece hem motive olunmakta hem de kelerini tanıyıp ona göre hareket etme imkanı bulunmaktadır. 1 bedenin kaç kiloya denk geldiği ya da kaç santime eşit olduğu insanların kafasını karıştıran ölçümlerdendir.

Öncelikle 1 bedenin kaç kilo olduğuna değinmek gerekmektedir. Boy oranına da bağlı olarak kadınlarda beden ölçümleri 5’er kiloda bir beden fark göstermektedir. Örneğin;  kilo 10-15 fazla ise – 46 beden olmaktadır. Kilo 5-10 fazla ise – 44 beden olmaktadır. Kilo 0-5 fazla ise – 42 beden olmaktadır. Kilo 5 eksik ya da eşit ise – 40 beden olmaktadır. Kilo 5-10 az ise – 38 beden olmaktadır. Kilo 10-15 az ise – 36 beden olmaktadır. Kilo 15-20 az ise – 34 beden olmaktadır. 1 bedenin kaç santim olduğunu hesaplamak da bu noktadan sonra daha kolay olmaktadır. Her beden 2 cm fark etmektedir. Yani bir bayan 5 kilo zayıflar ise 2 cm incelmektedir. Ve sonuç olarak 1 beden daha küçük kıyafetler kullanmaya başlayacaktır.

Görüldüğü gibi 1 bedenin kaç santim ve kaç kilo olduğunu hesaplamak fazlaca basit bir işlem olmaktadır. Bu ölçümlerden yararlanarak kadınlar, diyete başlayacakları zaman ne kadar ve kaç beden incelmeleri gerektiğini öğrenebilmektedirler. Ve bunun için ne kadar kilo vermeleri gerektiği konusunda da bilgi edinmiş olmaktadırlar. Bu da diyetin süresi ve listesini oluşturmaktadır. Bu şekilde kadınlar, nasıl bir yol izleyeceklerine karar vermiş olmaktadırlar.

diyet-zayiflama-kiloverme1

Bir önceki yazımız olan Dondurmalı Diyet Listesi – Şeker Krizine Son başlıklı makalemizde dondurma diyet, dondurma diyet listesi ve dondurma diyeti hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Göğüsleri büyütmek için ne yemeli? hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun