Diyet Listeleri

Zayıflama Hapı Kullanımı Tehlikeli Mi?

6 Kasım 2014

Günümüzde birçok insan beslenme alışkanlıklarının yanlışlığı dolayısıyla kısa sürede fazla kilo almaktadır lakin alınan bu kiloları verirken adeta bir mucize beklemektedirler.  En önemlisi, uzmanlara danışmadan kısa yoldan kilo vermeye çalışanlar, sağlıklarını tehlikeye atmaktadırlar.  Özellikle piyasada çok yaygın durumda olan zayıflama hapları kişilerin zayıflama amacıyla başvurdukları en bilindik yöntemlerden biridir.

Kısa yoldan kilo vermek isteyen herkesin aklında tek bir soru vardır. Zayıflama Hapı Kullanımı Tehlikeli Mi? Yasal olarak hiçbir denetimden geçmemiş, aradığımızda televizyon reklamlarından dahi siparişedebileceğimiz bu ürünlerin oldukça fazla yan etkisi bulunmaktadır. Özellikle hem diyet yapan hem de bu tür ilaç kullanan insanların sindirim sistemleri çok hızlı çalışmaktadır. Üstelik bu ilaçları kullandıklarında mide, sindirecek bir şey bulamadığı için bünyelerine zarar vermektedir.  Zayıflama haplarını kullanan kişilerin kilo problemini düşünmeden önce bu haplara karşı herhangi bir alerjileri olup olmadığını kontrol ettirmeleri gerekmektedir; çünkü kilo problemi olan kişiler aynı zamanda zayıf bir bünyeye sahiptirler. Bu zayıf bünye; aşırı yağlardan ve spor yapılmamasından dolayı var olan zayıf kaslardan da kaynaklanır.

Bütün bunlara ek olarak, zayıflama haplarının içeriğinde bulunan maddeler kesinlikle kontrol edilmelidir. Örneğin birçok zayıflama hapı içerisinde bulunan Sibutramin veyahut Efedrin gibi maddeler yüksek dozda kullanılabilir ve bunlar prospektüsün içerik kısmında yer almaz. Özellikle Sibutramin’in satışı kalp ve beyine verdiği zararlardan dolayı yasaklamıştır.  Bunun farkında olmadan kullanan insanlar bilinçsizce kendilerini zehirlerler.

Bitkisel veya doğal hangi hap olursa olsun uzman kontrolü olmadan asla kullanılmamalıdır. Dünya’da ve Türkiye’de bu haplar yüzünden insanlar canlarını kaybetmektedirler. Birçok firma kendi zayıflama haplarının işe yaradığına dair %100 güvence vermektedir. Unutmayalım ki, hiçbir zayıflama hapının böyle bir etkisi yoktur, böyle bir durumla karşılaşıldığında yetkili kişilere veya kurumlara şikayette bulunulması gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan Ot Diyeti Listesi Nasıl Yapılır 4 Kilo Ver başlıklı makalemizde 5 miles, armut ve atak devresi hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun