Diyet Listeleri

Yulaf Ezmesi Diyeti Zayıflama Listesi

4 Kasım 2014

Yulaf ezmesi, lifli yapısı ve uzun süre tokluk hissi sağlamasından dolayı diyetlerde sıklıkla tercih edilen bir gıdadır. Verdiği tokluk duygusu sayesinde fazla yemeden, çok kısa sürede fazla kilolardan kurtulabilmeyi sağlayacaktır. Bu nedenle de pek çok diyetisyen listelerinde bu gıdayı en başa oturtmaktadırlar. İlk yenildiğinde tadı insanlara biraz yavan gelebilmektedir. Ancak kuru meyveler ile tatlandırılabilmekte ve leziz bir öğüne dönüştürülebilmektedir. Kilolarından çok çabuk kurtulmak isteyenler en yakın zamanda yulaf ezmesi diyetine başlamalıdırlar. Böylece çok az kalori alarak, kısa bir sürede ideal kilolarına erişeceklerdir. Ama burada önemli olan bu diyete eklentilerin yapılmaması gerektiğidir. Listenin dışına kesinlikle çıkılmaması çok gereklidir. Yoksa diyet amacına ulaşmayacaktır. Ve istenilen kiloya ulaşmak da mümkün olamayacaktır.

Kahvaltı: Yarım bardak yulaf ezmesi, Yarım bardak diyet süt, 1 kaşık kuru üzüm, Yarım kaşık tarçın, 1 bardak Şekersiz kahve

Ara Öğün: Çeyrek tabak yaban mersini

Öğle Yemeği: Yarım bardak yulaf ezmesi, Yarım bardak yoğurt, 1 tane muz

Ara Öğün: Yarım tabak mevsim salatası

Akşam Yemeği: 100 gr ızgarada tavukgöğsü, Bir tabak yeşilli salata, Yarım bardak yulaf ezmesi

Atıştırmalık: 1 kase şekersiz puding

Burada da görüldüğü gibi yulaf ezmesi diyeti ile disiplinli ve sıkı bir program uygulanmaktadır. Fakat sonuna kadar bırakılmadığı takdirde çok verimli sonuçlar ele edilmesi muhtemeldir.  Ayrıca bu diyeti sağlık sorunları olanlar ve lohusa bayanlar yapmamalıdırlar. Çünkü bu diyetin içeriği oldukça dardır ve bu kişiler gerekli besileri alamayacaklardır. Bunun dışındaki kilolarından şikayetçi tüm insanlar biraz sabırlı davranarak bu diyeti uygulayabileceklerdir. Alışma dönemini atlatana kadar sabredilmelidir. Sonrasında bu beslenme şekline alışılıp zorluk çekilmeyecektir. İstenilen kiloya ulaşana kadar bu diyet sürdürülerek forma girilebilmektedir.

zayiflama-diyet-kilo-verme-80

Bir önceki yazımız olan Yiyerek Zayıflamak Nasıl Oluyor ? Çok Ye Çok Zayıfla başlıklı makalemizde yiyerek zayıflama, yiyerek zayıflama diyet listesi ve yiyerek zayıflama diyeti hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun