Ev Yapımı Tedaviler

Yeşil Çay ile Çok Pratik Bir Şekilde Kilo Verebilirsiniz

8 Kasım 2014

Bitkisel zayıflama yöntemlerinden biri de yeşil çaydır. Yeşil çayın içinde bulunan toksin atıcı özellikler kişilerin zayıflamalarında etkin bir çözüm sunmaktadır. Bu nedenle diyet programınıza bu tarz bir çayı mutlaka koymanız gerekecektir. Ancak yeşil çayın yanı sıra bu diyet listesinde bol c vitamini almanızı tavsiye ediyoruz. Bu şekilde daha sağlıklı bir diyet yapma imkânı bulacaksınız. Diyet denildiği zaman çoğu insan buna korkarak bakmaktadır. Kısa zamanda kısa çözümler almak yerine diyeti yaşamınıza oturtmanız gerekecektir. Bu şekilde daha sağlıklı bir kilo verme sürecine girmeniz kaçınılmazdır. Yapacağınız diyetin içinde yeşil çayın etkin olma nedeni ise tamamen bu durumun yağ yakıcı enzimler içeriyor olmasından kaynaklanmaktadır.

Birinci gün

Sabah: Bir bardak greyfurt veya portakal suyu, Bir dilim ekmek, Bir dilim peynir, Beş adet zeytin, Bir fincan yeşil çay

Ara Öğün: Ara öğün olarak bir fincan yeşil çay ve birkaç tane badem

Öğle: Öğle yemeğinde mutlaka haşlanmış sebzeler tercih edilmelidir. İsteğe göre tavuk haşlaması da tercihler arasında yer alabilir. Beyaz etinden ve yoğurttan alacağınız besin değerleri sağlıklı görünmenizi sağlayacaktır.

Ara öğün: Ara öğün olarak yeşil çay ile birlikte yanına bir dilim kepek ekmek ve beyaz peynir olacaktır.

Akşam yemeği: Akşam yemeğinde kesinlikle bol salata ve ızgara olan et türü tercih edilmelidir. Bu şekilde protein ağırlıklı olarak diyetlerde daha etkin bir çözüm alınmaktadır. Bunun üzerine yemekten yarım saat sonra yeşil çayınızı da içebilirsiniz.

İlk gün uygulanan diyetlerin tamamını haftanın diğer günlerine yönelik olarak değiştirme şansına sahipsiniz. Ancak günde üç tane kadar bir yeşil çay içmeniz önerilmektedir.  Spor ile diyetinizi desteklemeniz gerekecektir. Sporun yaşamınıza yaptığı katkıyı yadsımadan mutlaka rutin bir şekilde devam etmeniz gerekecektir.

yesil-cayin-faydalari.png

Bir önceki yazımız olan Yoğurt İle Kısa Sürede Zayıflama Mucizesi Bu Yazımızda başlıklı makalemizi de incelemek isteyebilirsiniz.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun