Ev Yapımı Tedaviler

Yoğurt İle Kısa Sürede Zayıflama Mucizesi

8 Kasım 2014

Yoğurdun birçok şeye fayda sağladığını biliyoruz ve bunun yanı sıra diyet için en önemli faktörlerden biridir. Beslenmemize yardımcı olur, tokluk hissi verir, hazmı kolaylaştırır ve kemiklerin zarar görmeden zayıflamanıza yardımcı olur. Yoğurtlu diyet listesi hakkında pek çok bilgi vardır ama yoğurt da güvenerek her şeyi yemememiz gerekir. Bu diyetle beraber bol su tüketmek ve günde en az yarım saat yürümek gerekir. Kışın kilo almak istemiyorsanız yediklerinize dikkat etmeli ve yoğurt yardımı ile bunu başarabilirsiniz. Yemek yemeden öğünlerden önce 2 kaşık yoğurda bir kaşık kepek karıştırarak yemek hem hazmı kolaylaştığı hem de tokluk hissi verdiğinden yemek yerken az tüketebiliriz. Bunu ara öğünlerde de yapmak yine hem dinçlik hissi verir hem de halsizlikten kurtulursunuz ve kemikleriniz güçlü olur. Bu diyeti uygulamak zor gelebildiğinden vücudu buna alıştırmak için birkaç gün bu rejimi sıkı olarak değil de vücudu alıştırarak yapmanız lazım 3 gün de 0.75- 1 kg vermenize yardımcı olur.

3 günlük yoğurtlu diyet listesi

1.Gün
Sabah: aç karın ile bir bardak su için ve yarım saat yürüyüş yaptıktan sonra bir kâse yoğurt ve daha sonra güzel ve sağlam bir kahvaltı
Öğle: hafif bir ızgara da et veya tavuk ara öğünde bir kâse kepekli yoğurt
Akşam: bir kâse meyve ve süt

2.Gün
Sabah: 1.gün gibi devam edilecek ara öğünde bir havuç
Öğle: fırında patates
Akşam: ızgarada et ürünleri ve bir kâse yoğurt

3.Gün
Sabah: artık vücut alışmış durumda olduğundan kahvaltı bir bardak süt eşliğinde hafif olmalı
Ara öğün de 3 kaşık yoğurt yenilmeli.
Öğle: haşlamış sebze ile bir kâse yoğurt
Akşam: çorba ve fırında balık

Bu diyeti böyle devam ettirirseniz sağlıklı bir şekilde kilo verebilirsiniz.

yogurt

 

Bir önceki yazımız olan Zayıflamanın Formülü Çözüldü – Tarçın İle Zayıflama Bu Yazımızda başlıklı makalemizi de incelemek isteyebilirsiniz.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun