Diyet Listeleri

Volumetrik Diyet ile Yiyerek Zayıflama Yöntemi

5 Kasım 2014

Amerika da yeni bir diyet oldukça popüler hale geldi. İsmi Volumetrik Diyet yani Yiyerek Zayıflama Diyeti. Bu diyette amaç tıka basa yemek ancak tüketeceğiniz besinleri kalori değerlerine göre değil büyüklüklerine göre seçiyorsunuz. Zaten diyetin ismi de buradan gelmektedir. Örneğin 10 adet incir ortalama 200 gram geliyor ve kaloriside 120 civarı and şekilde 10 adet kurutulmuş incir de 120 kalori civarı geliyor. Peki sizce bunlardan hangisini tüketirseniz daha fazla doyarsınız ? işte bu diyetin mantığı bu şekilde işlemektedir.

Yapılan araştırmalara göre insanların doyma noktası ne yediği ile ilgili değil önemli olan yediğin şey ile doymaktır. Doyma hissini verdikten sonra insanların ne yediği aslında çok ta önemli bir unsur olmuyor. Önemli olan o besinin insanı doygunluk noktasına ulaştırmasıdır. Zaten diyetlerde de en büyük problem doymamaktır.

Size aşağıda örnek bir Volumetrik Diyet Örneği Verdik:

Sabah Kahvaltısı: Öncelikle bir bardak ılık su içerek başlıyoruz. Sonrasında yulaf ezmesi ve günlük meyvelerden bir kase hazırlıyoruz. İçine göz kararı süt ya da yoğurt ekliyoruz.

Ara Öğün: Haşlanmış patatesten bir salata hazırlıyoruz. İçine 2 adet salata doğruyoruz. Böylece hacimsel olarak artış sağlanacak ve gözümüz doyacak.

Öğlen Yemeği: Kuru baklagillerden örneğin nohuttan çorba hazırlıyoruz. İçine arzu edersek tavuk göğsü ekliyoruz. Bu öğünde sadece bunu tüketiyoruz.

Akşam Yemeği: Öncelikle kocaman içine canımız ne isterse koyacağımız bir salata hazırlayıp tüketiyoruz. Ardından 10 dakika ılık su içerek mola veriyoruz. Ardından hala doymadık isek 4 kaşık sebze yemeği tüketiyoruz.

 

Bir önceki yazımız olan Düz Bir Karın İçin Neler Yapmak Neler Yemek Lazım ? başlıklı makalemizde düz karın, düz karın çayı ve düz karın diyeti hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun