Diyet Listeleri

Düz Bir Karın İçin Neler Yapmak Neler Yemek Lazım ?

30 Ekim 2014

Düz karın her bayanın hayalindeki bir şekildir. Ancak her zaman buna ulaşmak mümkün olmuyor. Aslında olaya şöyle başlamak lazım. Karnımız neden yağlanıyor ? Aslında bu basit bir işleyiş. Kan şekeriniz düştüğümde vücudunuz karın bölgesine yağ depolanmasını sağlıyor. Bunu engellemekte doymamış yağlı besinleri tüketmekle oluyor.

Peki Hangi Besinler Doğmuş Yağ İçeriyor ?

Avokado

Oldukça yüksek doymamış yağ oranı vardır. Karın bölgesinde yağlar için oldukça etkilidir. Bir gün içinde bir avokadonun dörtte birini tüketmenizde büyük fayda var.

Yoğurt

Kalsiyum açısından oldukça etkilidir. Eğer kalsiyum ihtiyacınızı yoğurt ile karşılarsanız daha az bir yağlanma oranına sahip olursunuz. Ayrıca içindeki bakterilerden dolayı sindirim sisteminizde bundan faydalanır. Günde ortalama 2 kase yoğurt tüketmek faydalıdır.

Bitter çikolata

Çikolata seçimini doğru yaparsanız diyet esnasında çikolata yemenizde bir zarar yoktur. Ancak doğru çikolata bitter diyet tabir edilen kakao oranının yüksek olduğu çikolata olmalıdır. Bu ürünün yaklaşık %70 ‘i çikolatadır. Bu da sindirim sisteminizin etkili olarak çalışmasını sağlar.

Badem

Badem yemişi de doymamış yağ açısından oldukça faydalıdır. Ayrıca içinde yüksek miktarda protein, magnezyum ve E vitamini vardır. Kan şekerini dengelemeniz açısından oldukça etkilidir. Karın bölgenizdeki yağların azaltılması için oldukça faydalıdır.

Sızma zeytinyağı

Zaman zaman yemeklerimizde mutlaka yağ kullanmamız gerekmektedir. Bu gibi durumlarda kullanılacak en mantıklı yağ sızma zeytinyağıdır. Bu tip zeytin yağı doymamış yağ açısından zengindir.

Yumurta

Yumurta yüksek bir protein deposudur. İçinde protein, aminoasit ve doymamış yağ bulunmaktadır. Bir yumurta sadece 80 kcal dir. Ve oldukça doyurucudur. Özellikle kahvaltılarda tüketeceğiniz bir yumurta sizi öğlen yemeğine kadar zinde tutacaktır.

 

Bir önceki yazımız olan Fazla Kilolarınızı Epsom Tuzlu Banyo İle Anında Atın başlıklı makalemizde epsom tuzu, epsom tuzu akvaryum ve epsom tuzu al hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun