Diyet Listeleri

Şeyda Coşkun Doğum Sonrası Kilo Verme Diyeti Listesi

1 Kasım 2014

Hamile olan ünlüler için uygun diyet listeleri hazırlaması ile bilinen Şeyda Coşkun, doğum sonrası diyeti içinde oldukça muhteşem menüler hazırlamaktadır. Diyet yaparak aynı zamanda uygun bir beslenme programına da tabi olacağınız bu listeler sayesinde birçok kişi doğum sonrasında istediği kilolara kavuşmaktadır. Ancak dikkat edilmesi gereken durum ise emziren bir anne olacağınız için bebeğin besin değerlerinin de uygun bir şekilde devam ettirilmesidir. Şeyda Coşkun tarafından uygulanan bir diye programında, orta boy elmanın ve aynı zamanda karabuğdayın mutlaka bulunması, anne adayları için oldukça önemli bir nokta oluşturmaktadır. Şeyda Coşkun doğum sonrası diyet, genellikle emziren annelere yönelik olmaktadır.

Şeyda Coşkun doğum sonrası diyet uygulanmasında sabah kahvaltılarında mutlaka bir bardak süt alınmalıdır. Bunların yanı sıra süt ürünlerinin tüketimi noktasında az yağlı olması ve kalsiyum açısından oldukça yüksek bir besin değerinin olması gerekmektedir. Süt içerisine koyacağınız balda yine bebeğiniz ve sizin için iyi bir besin kaynağı oluşturacaktır. Diyet listesinin devamında ise öğlen yemeklerinde tüketilmesi gerekli olan besin kaynaklarından bir diğeri ise kişilerin mutlaka protein ağırlığı ile beslenmeleridir. Haftada birkaç gün olmak üzere mutlaka balık tüketimi yapılmalıdır. Balık tüketerek bebeğinizin beyinsel gelişimine de katkıda bulunacaksınız.

Şeyda Coşkun doğum sonrası diyet programında yürüyüş annelere önerilen en önemli adımlardan biridir. Yeşil çay, papatya çayı, ıhlamur gibi bitki çaylarının tüketimine de yine büyük oranda dikkat edilmesi gerekmektedir. Diyet yaparken etkili oranlarda elma ve tarçının mutlaka kullanılması gerekmektedir. Bunların yanı sıra diyet yapanların yeşil salata ve yoğurdu günlük olarak tüketmesi de uygun olacaktır. Diyet uygulamasında dikkat edilmesi gerekli olan başlıca durum ise bölgesel çalışmaların dikkatli yapılmasıdır. Vücut doğum sonrasında kendine yeni geldiği için bu ayrıntı oldukça önemlidir.

 

Bir önceki yazımız olan 15 Günde 11 Kilo Vermek Sizce Mümkün mü ? başlıklı makalemizde 15 günde 10 kilo diyeti, 15 günde 10 kilo verdiren diyet ve 15 günde 30 katlı bina hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun