Diyet Listeleri

Ramazanda Aldığınız Kiloları Vermek İçin Diyet Listesi

30 Ekim 2014

Ramazan ayında uzun süre yemek yemesek de bazı arkadaşlarımız kilo problemi yaşamıştır. Çünkü az yemek yesek de yediğimiz öğünlerde bulunan yiyecekler oldukça yüksek kalorili besinler oldu. İftarın hemen ardından yenilen tatlıda vücudumuzda yağ olarak birikti. Bunların olması oldukça normaldir.

Ramazanda aldığınız kiloları vermeniz mümkün bunun için yapmanız gerekenlerin listesini bu yazımızda yayımlayacağız. Ramazanda alınan kiloların verilmesi zor değildir. Çünkü ani bir birikim olmuştur. Küçük egzersiz ve diyetler ile bu kilolardan kısa sürede sağlıklı bir şekilde kurtulabilirsiniz.

Ramazan kilolarından kurtulmaya öncelikle ramazanda yavaşlayan metabolizmanızı hızlandırmak ile başlayacaksınız. Sabahları kahvaltıdan önce derin derin 20 kez nefes alın bu işlemi hızlı bir şekilde yaptığınızda kalp atışlarınız hızlanacak ve kalori yakmış olacaksınız.

Ayrıca günlük öğünlerini 4 olarak belirlemelisiniz. Kahvaltı, öğle, ikindi ve akşam yemekleri şeklinde düzenlenmiş öğünler en doğru şekilde hızlı bir kilo kaybına sebep olur. Yemeklerde daima sebze yemeklerini tercih edin ve 5 kaşık civarı porsiyon belirleyin.

Ayrıca gün içinde havuç, patates, ıspanak, marul, kıvırcık, pazu, semizotu ve bezelye tüketin mümkünse yemeklerinizde bu besinleri tercih edin.

Akşamları hava ılındığında akşam yürüyüşleri yapmayı kesinlikle ihmal etmeyiniz.

Bir sonraki yazımıza mutlaka göz atın 1 Ayda 10 Kilo Vermek İçin Çok Uygun Diyet Listesi konumuz ile kendinize uygun bir diyet programı hazırlayabilirsiniz.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun