Diyet Listeleri

Ender Saraç Beyaz Lahana Çorbası Diyeti

26 Ekim 2014

Düzensiz ve sağlıksız beslenme şekilleri insanların geri dönüşümü zor kilolar almalarına sebep oldu. Bu aşırı kilolar daha sonra birçok hastalığı da beraberinde getirdi. Kilolu insanların daha çok yakalandığı hastalıklardan biri de kalp rahatsızlıklarıdır. Bu hastalık kurtulmak için ameliyat olması gereken kilolu hastalar, öncelikle kilo vermelidir. Ender Saraç beyaz lahana çorbası diyetinin de çıkış noktası budur. Eksizsiz bir şekilde uygulandığında müthiş bir yağ yakıcıdır. Bu çorba diyetle birlikte tüketilir. Ayrıca ne kadar fazla tüketilirse o kadar fazla kilo kaybı olacaktır. Bu çorba ile haftada ortalama 4-8 kilo verebilmek mümkün olmaktadır.

Yağ yakıcı çorba tarifi:

  • 1 adet lahana,
  • 6 tane soğan,
  • 1 tane domates,
  • 2 adet biber,
  • 1 maydanoz.

Hazırlanışı:

Tüm malzemeler kesilir. Sonrasında tencereye su ekleyerek ocakta pişirilir. İçerisindeki sebzeler yumuşayıp, tam olarak pişirinceye kadar kaynatılmalıdır.

Diyet yapanlar açlık hissettiklerinde bu çorbayı rahatlıkla tüketebilirler. Miktarı da önemli değildir. Burada önemli olan mümkün olduğunca fazla tüketebilmektir. Ama devamlı sadece beyaz lahana çorbası ile beslenilirse beslenme bozuklukları ortaya çıkacaktır. Bu yüzden diyetteki diğer gıdalar ile birlikte kullanılmalıdır.

Ayrıca, diyet programında et bulunuyorsa mutlaka tüketilmelidir. Çünkü bu diyette vücudun proteine çok ihtiyacı bulunmaktadır. Hiçbir gazlı meşrubat tüketilmemelidir. Çok su içmek gerekmektedir. Süt tüketimi pek fazla tercih edilmemelidir. Çayın ve kahvenin içerisine de eklenmemelidir. Bütün yeşillikler ve yeşil olan sebzeler bol bol yenmelidir. Ayrıca greyfurt da çok yararlı olmaktadır. Diyetin patates bulunan günü içerisine soğan, biraz domates, bir miktar tereyağı, 1 biber ve az tuz eklenilebilmektedir. Ender Saraç beyaz lahana çorbası diyeti uygulanırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta sudur. Bu diyette bedenden çok fazla su atılacaktır. Bu nedenle çok fazla su tüketilmesi gerekmektedir.

diyet-zayiflama-kiloverme33

Bir önceki yazımız olan Tam Olarak 10 Kilo Vereceksin Üstelik Sadece 1 Haftada başlıklı makalemizde 10 kilo verdim, 10 kilo verdiren diyet ve 10 kilo verdiren şok diyet hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun