Diyet Listeleri

Kurt adam diyeti, Dolunay Diyeti

16 Kasım 2016

Kurt Adam Diyeti Nedir ?

Ünlülerin diyeti özellikle Demi Moore ve Madonna’nın uygulamış olduğu diyet olarak gündeme gelen dolunay yani kurt adam diyet son ayların trend diyetleri arasında yer alıyor. 24 saat içerisinde 6 kilo verdirmeyi vaad eden bu diyet hızlı zayıflama formülünü uyguluyor. Genel olarak vücuttaki suyun atılmasını sağlayan su ile beraber yağların yok edilmesini tetikleyen bu diyet günlük olarak sizi formda ve zayıf gözükmenizi sağlayacak olan yegane diyetlerden birisidir.

Eğer ertesi gün yada iki gün sonraya önemli bir görüşmeniz varsa ve giyeceğiniz elbileniz için fazlalıklarınız varsa bu diyet ile şık bir görünüme kavuşabilirsiniz. Eğer aylık olarak bu diyeti uygularsanız ve yıl boyu dengeli beslenmenize dikkat ederseniz düzenli olarak kilo vermeniz içten bile değil.. Etrafınızdan bu diyet hakkında kötü söylentiler duymanız mümkün. Bu diyet ile ilgili söylentilerin başında belli besin gruplarını ortadan kaldırdığı ve kalori kısıtlamasına yol açan bir diyet olduğu ile alakalpek çok söylem işitebilirsiniz.

Kurt adam diyeti uzmanlar tarafından da kabul görmüş bir diyettir. Bu diyet önerisini harfiyen uyguladığınızda gözle görülür bir şekilde kilo verdiğinizi göreceksiniz.

Kurt adam diyeti nasıl uygulanır ?

Diyet ayın dünya konumuna göre uygulanan bir diyettir. Dolunay zamanı gün boyunca sadece su ve meyve suyu içerek günde 3 kilo vermeyi amaçlayan bir diyet türüdür. Bu diyeti genişleterek dolunay ve yeniay günlerinde uygulayarak yıl boyunca uygulanan bir diyet olarak hayatınıza geçrebilirsiniz.

Genişletilmiş dolunay diyeti; Dolunay diyetini yeniay günlerini de içerisine alarak uygulanan bir diyet programıdır. Ayın yanlızca belli günlerinde uygulanan bu diyet yıl boyunca tekrarlanır. 24 saat boyunca yanlızca su ve meyve suyu tüketilen ve daha hiç bir şey tüketilmeyen bu diyette vücuttaki su atılarak günde 3 kg vermek amaçlanır.

Kurt adam diyetinde

Günde en az 2.5 litresu alınması gerekiyor. Bunun bir kısmı meyve suları ve bitki çayları olurken en az 1,5 litresi saf su olmak zorunluluğu var. Diyet süresi içerisinde siyah çay, gazlı içecekler yada kahve tüketimi kesinlikle yasak. Bu diyeti yaşlılar, kalp hastaları ve şeker hastaları kesinlikle uygulayamazlar.

Kurt adam diyeti sağlıklı mıdır ?

Ayın yanlızca bir kaç günü uygulanabilen bu diyette su ve toksinler atılıyor. Fakat kesinlikle bu diyet ile beraber yağlar ve gerçek kilolar atılmayacaktır. Bu diyetle beraber uygulama sonrasında tartıldığınızda en az 2 – 3 kiolo verdiğinizi görebilirsiniz. Faka bu durum sizi kesinlikle yanıltmasın. Kadın vücudunda ortalama olarak %50-60 kadar su yoğunluğu varken bu durum erkeklerde %55-65 kadardır. Bu diyet vücutta olması gereken du miktarını azalan bir diyettir. Bu vücudumuzda hiç olmasını istemediğimiz bir durumdur. Verilen bu kiloların ertesi gün korunması da kesinlikle mümkün değildir. Buradan anlıyoruz ki tek bir günde kilo verilemez. Tek günlük yapılan diyetlerle zayıflamak mümkün değildir.

Kurt adam diyeti ile ilgili öneriler

Diyet sağlıklı ve dengeli beslendiğinde sizi zayıf kılan ve kilo vermenizi sağlayan bir uygulamadır. Kilonuzu korumanın tek yolu da budur. Günlük olarak uygulayacağınız fiziksel aktiviteler yani egzersizler, yeterli su tüketimi ( günde 1.5-2 lt ) sizin sağlığınızı koruyacak ve zayıflamanıza yardımcı olacaktır. Televizyonlarda gördüğünüz ünlülerin kullandığı diyetler yada vb. göz boyuyan uygulamalar sizin sağlığınızda kalıcı hasarlara neden olabilirler. Bu nedenlerden dolayı eğer zayıflamak istiyorsanız mutlaka bir diyetisyen kontrolünde olmalısınız. Eğer gerçekten zayıflamak ve kilonuzu korumak istiyorsanız, spor ve dengeli beslenmeyi hayatınızda bir yaşam felsefesi olarak görmeniz gerekmektedir.

 

Bir önceki yazımız olan İsveç Diyeti Nedir, İsveç Diyeti Nasıl Yapılır ? hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun