Diyet Listeleri

Insanity Workout – Delilik ve Çılgınlık Egzersizi

6 Kasım 2014

Merhabalar,

Bugün size insanity workout – Çılgın egzersiz programından bahsedeceğim. Bu program toplam 60 günlük bir program olup eğer yapmayı becerebilirseniz inanılmaz fit bir vücudunuz olacak sadece fit olmakla kalmayıp ayrıca vücudunuzdaki yağları kasa çevirip kalıcı kilo vereceksiniz.
Kilo Vermek İsteyenlerin Dikkat Etmeleri Gerekenler!

Günümüzde yemek yeme alışkanlıklarının değişimiyle başlayan yeni beslenme planlarına adapte olmaya çalışan bizler artık kilolarımızla maalesef barışık değiliz. Biz kadınların çoğu kişi kilo vererek hayal ettiği görünümü yakalamak isterken gündem yanlış diyetler, farklı yönlendirmelerle sağlıksız bir vücut ve verilen kiloların sağlıksız şekilde daha fazla alındığını ortaya koymaktadır.

Kilo vermek isteyenlerin dikkat etmeleri gerekenlerin başında sağlıklı bir beslenme alışkanlığı kazanmalarıdır. Hareketli bir yaşam yanında stresten uzak bir yaşam tarzı benimsemek kilo vermenin altın kuralları arasındadır. Kilo vermek almaktan daha zordur kişilerin yaşam tarzının kilo vermede oldukça etmen bir faktör olduğu belirtelim. Örneğin iş yaşamına sahip birçok kişi sabah kahvaltısı ve spordan uzak bir yaşam tarzı benimsemiş durumdadır bu nedenle öncelikle sağlıklı düzenli ve dengeli beslenmeye özen gösterilmelidir. Bunu yanında iş ya da okul yaşamı gibi faktörler planlanmalı beslenme düzeni ayarlanmalıdır. Stres ise birçok kişinin kilo almasına neden olan aslında önemi bir nedendir. Yapılan araştırmalar gösteriyor ki depresyon ya da olumsuz psikolojiye sahip kişiler kilo almaya daha müsait bir yapıya sahiptirler. Bu nedenle üzülünce, kızınca ve sevinince yiyen bir toplum olma yolunda ilerlediğinizi belirtelim.

Beslenme şeklinizi yaşam tarzınıza göre ayarlamak kilo vermenizde etkili olacaktır. Sağlıklı kilo vermek için doktor kontrolünden geçmeyi asla ihmal etmeyin çünkü tüm bu önemli detayların yanında bedeninizde gelişen hormonlardan kaynaklı ya da farklı hastalıklara bağlı gelişmesi muhtemel kilo almayı tetikleyen bir durum yaşanıyor olabilir. Bu nedenle doktor kontrolünün ardından sağlıklı bir beslenme şekli belirlemem için bir uzmandan yardım almanızı öneririm.
Zayıflarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mevsimlere göre kilolarımızı düzensiz olarak alıp verdiğimizi biliyor muydunuz? Örneğin kış mevsiminde daha kapalı elbiseler giydiğimiz için kilo verme işini pek önemsemeyiz. Genellikle kilo alırız. Peki bu kiloları yaza doğru bir anda verebilir misiniz? Sıkı bir diyet programı uygular ve kışın aldığınız bu kiloları vermeye çalışırsınız. Çeşitli araştırmalar kış aylarında daha çok kilo aldığımızı , yaz aylarında ise daha çok kilo verdiğimizi göstermekte. Fakat ortaya çıkan durum ise sağlıksız zayıflama olarak size geri dönmekte ve ilerideki yıllarda sağlık sorunları ortaya çıkarabilmektedir. Kadınca tüyolarla sizde zayıflama konusunda istediğiniz zaman hızlı bir şekilde kilo verebilirsiniz.

Kadın sağlığı için düzenli bir zayıflama için yapmanız gereken tek şey ise, düzenli bir zayıflama programı uygulamak, düzenli yaşam kurallarına uyarak kilonuzu devamlı dengede tutmaktır. Böylece hem sağlığınız hem de doğru şekilde kilo vermek açısından size yararlı olacaktır. Sağlıklı bir yaşam, sağlıklı bir zayıflama ve kilonuzu dengede tutmanız için en önemli bir unsudur. Sağlıklı bir yaşam ise, dengeli ve düzenli beslenmeden geçmektedir. Kadına Özgü üyeleri tüm bunları eksiksiz uygulayarak hızlı ve düzenli bir şekilde kilo verebiliyor.

 

Bir önceki yazımız olan 1 Ayda 8 Kilo Verdiren Süper Diyet Listesi başlıklı makalemizden de  bilgiler alabilirsiniz.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun