Diyet Listeleri

Göbek Eritme Çayı Tarifi

28 Aralık 2013

Aşırı kilo herkes için büyük bir sorundur. Günümüzde herkes kilo vermek için gayret göstermektedir. Herkes diyetler yapmakta, kürler uygulamakta ve spor yapmaya gayret etmektedir. Ama kilo özellikle kadınların dikkat ettiği konular içerisinde bulunmaktadır. Bu nedenle bu tür etkinlikleri de en çok kadınlar uygulamaktadırlar. Özellikle de incelmenin daha zor ve az olduğu bölgeler kadınları başlıca sorunu olmuş durumdadır. Bu bölgelerden biri olan göbek de ilk yağlanan fakat en zor eriyen kısımdır. Bu durum da kadınları oldukça fazla zorlamaktadır. Çoğu zaman başarısız sonuçlar elde edilmekte ve umutsuzluk oluşmaktadır. Bu nedenle diyete ve spora yardımcı olması düşünülen özel göbek eritme çayı geliştirilmiştir. Bu çay diyet ve spor ile birlikte tüketildiğinde incelmeye fayda sağlamakta ve hızlandırmaktadır.

   Malzemeler: 1 su bardağı yapmak için 2 tane avakado yaprağı, 1,5 çay kaşığı yeşil çay, 1tutam kadar kiraz sapı ile mısır püskülü, 1,5 çay kaşığı rezene tohumu.

  Hazırlanışı: Bu karışım 2 dakika kadar kaynatılmalıdır. Biraz fokurdamasının akabinde 4 dakika kadar demlenmesi için beklenmelidir. Sonrasında ise şeker eklenmeden, bir dilim limonla ile birlikte içilmesi gerekmektedir. Bu çayı yemeklerden sonra içmek de mümkündür. Bunun dışında da akşamları yemeklerin olabildiğince erken yenilmesi gerekmektedir. Sabahları da erken kalkılmalıdır. Bunun nedeni ise erken kalkıldığında metabolizma hızlanmaktadır. Üstelik sabah yapılan spor da vücudu canlandırmaktadır.

Görüldüğü gibi özel göbek eritme çayı zayıflamaya destek vermektedir. Ama burada dikkat edilmesi gereken husus çayın tarif edildiği şekilde yapılması ve kullanılmasıdır. Tariflerin ve kullanım şeklinin dışarısına çıkmamak çok mühimdir. Kurallara uygun şekilde yapıldığında kısa sürede kilo verebilmek mümkün olmaktadır. Diyet ve spor programları uygulandığı halde kilo verilemediği durumlarda, bu çayın kullanılması oldukça doğru olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Şekersiz Çikolatalı Puding Tarifi Diyeti hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun