Diyet Listeleri

Canan Karatay Zayıflatan Diyet Listesi

28 Kasım 2013

Canan Karatay pek çok kişinin rahatlıkla uygulayabileceği bir diyettir. Fakat Karatay özellikle bazı hususlara dikkat çekmektedir. Bu hususlara dikkat edildiğinde diyet amacına ulaşarak, başarı ile sonuçlanabilecektir. Karatay bu kitapta, yapay tatlandırıcılara konusu üzerinde durmaktadır. Canan Karatay, tatlandırıcıların içeriğinin insanları zehirlediğine ve kesinlikle tüketilmemesi gerektiğine dikkat çekmektedir. Canan Karatay diyet menüsünün birkaç ipucu bulunmaktadır.

Sabah kahvaltılarında cevizin mutlaka yenmesini önermektedir. Öğlen ise etli veya zeytinyağlı sebze yemekleri yenilmesi gerektiğini dile getirmektedir. Canan Karatay, akşam yemeklerinde ise öğlen yenilen yemeklere benzer besinler tüketilmesi gerektiğini dile getirmektedir. Ve en önemlisi de Karatay, akşam 20.00’den sonra bir şey yenmemesi gerektiği söylemektedir. Yapay tatlandırıcılar, obez insanlara ya da diyabetlilere ve kilo vermek isteyen insanlara önerilmektedir. Ama bu hastalar bu şekilde çok daha zararlı maddeleri tüketmektedirler. Kilo sorunu olmayan ya da ensülin direncini kırmış olanlar insanlar, etli ekmek veya lahmacun gibi gıdaları tüketebilmektedirler. Ayrıca Karatay için önemli hususlardan birisi de yemeklerin ardından yenilen Muzun, yağ şeklinde depolanmasıdır.

Canan Karatay meyvelerin, mevsiminde ve organik olarak yetişmiş şekilde yenilmesi gerektiğini dile getirmektedir. Meyvelerin içerisindeki şeker oranının, glisemik endeksini belirlediğini söylemektedir. Bu yüzden de meyvelerin ne kadar yendiği, ne zaman yendiği ve şekilleri onları vücut için sağlıklı ya da sağlıksız bir şekle sokmaktadır. Örneğin, gün içerisinde herhangi başka bir tatlı veya şekerli gıda yenilmediğinde sabah kahvaltılarında bir muz yenilmesinin, çok sağlıklı ve yararlı olacağını söylemektedir. Fakat muz, akşam yemeklerinden tüketilirse, gece enerjisi yüksek olduğu için yakılamadığından, yağ biçiminde depolanacağını ve bu nedenle de sağlıksız olduğunu ifade etmektedir. Canan Karatay diyet menüsündeki bir önemli ayrıntı da zeytinin en doğal meyvelerden biri olduğu için çokça yenmesi gerektiğidir.

diyet-listesi-kilo-verme57

Bir önceki yazımız olan 4 Günde 1 Kilo Zayıflatma Diyeti Listesi başlıklı makalemizde 1 günde 4 kilo almak, 1 günde 4 kilo nasıl verilir ve 1 günde 4 kilo verdiren egzersizler hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun