Diyet Listeleri

Göbeğinizi Eritmek İçin Kullanabileceğiz İçecekler

30 Ekim 2014

Diyet yaparken insanlar genelde yediklere besinlere odaklaşırlar. Diyet planlarını yaparlarken genel de hep yedikleri besinleri doğru bir şekilde seçmeye çalışırlar ancak diyet yaparken içtiklerinize de dikkat etmeniz gerekmektedir. Tabi içeceğiniz besinleri doğru bir şekilde seçmeniz çok önemlidir.

Limonata

Bu yazımıza ilk olarak limonatayı tanıtarak başlayacağız. Biliyorsunuz ki limonata her zaman hayatımızda olan bir içecektir ancak maalesef yeteri kadar tüketmiyoruz. Bir bardak limonata yaklaşık 250 kalori gelmektedir. Bir bardak limonata ile hem şeker ihtiyacınızı gidereceksiniz hem de karnınızı da belli bir süreliğine tok tutmuş olacaksınız.

Şekerli Su

Su diyet boyunca içmeniz gereken bir içecektir. Bu suyun içine bir miktar şeker katarsanız da özellikle gün boyu kendinizi daha enerjik hissedersiniz. Bu anlamda şekerli su size çok iyi gelecektir.

Naneli Çay

Nane çayı köfte, et gibi yüksek yağlı gıdaların çabuk sindirilmesine yardımcı olup midenin şişmesini engellemektedir.

Ananas Suyu

Ananas aslında çok fazla tüketmemiz gereken ama tüketmediğimiz meyvelerdendir. Özellikle yemeklerden yarım saat önce içilen 1 bardak ananas suyu karın tokluğu açısından büyük fayda sağlamaktadır.

 

Bir önceki yazımız olan Akdeniz Diyeti – Doğadan Gelen Sağlıklı Diyet Listesi başlıklı makalemizde akdeniz diyeti, akdeniz diyeti kalite indeksi ve akdeniz diyeti kitabı hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun