Diyet Listeleri

15 Kilo Verdiren Diyet Listesi

17 Kasım 2013

15 KİLO VERDİREN DİYET

                Tüm diyetlerde olduğu gibi 15 kilo verdiren diyet listesinde de yiyeceklerin yağsız olması dikkatleri çekmektedir. İnsanların yağ tuz ve şeker dengesine ayarlayabilmeleri durumunda kolaylıkla kilo verebildikleri görülmektedir. Bu duruma dikkat edilmesinin yanında bir de planlı bir diyet listesinin takip edilmesi sayesinde kilo verme olayı hızlandırılmaktadır. Toplum içerisinde diyet yapmanın aç kalmak olduğu düşünen birçok insan bulunmaktadır. Diyetler bunun tam aksine dengeli ve sağlıklı beslenmeyi sağlamaktadır. Bu diyette de insan sağlığına büyük bir önem verilmektedir. Diyet genel olarak 3 ana öğün ve 2 ara öğünden meydana gelmektedir. Tüm öğünlerin zamanında ve eksiksiz bir şekilde yenilmesi gerekmektedir. Az yemenin kilo vermeyi hızlandıracağı düşüncesinin tamamen yanlış olduğunun unutulmaması gerekmektedir.

Sabahları erken kalkmak büyük bir önem taşımaktadır. Erkenden kalkıp kahvaltılarını yapan kişilerin sindirim sistemlerinin son derece düzenli çalıştıkları bilinmektedir. Diyet listesine göre sabah kahvaltısında 150 ml. Sebze suyu karışımı taze baharatların kullanılmasıyla yapılmış omlet ve kafeinsiz kahve veya çay yeterli olmaktadır. Ara öğün olarak öğle yemeğinden önce bir ince dilim az yağlı peynirin yenilmesi gerekmektedir. Öğle yemeğinde ise elma sirkesi ve zeytinyağlı bol salata ve ızgarada pişirilmiş tavukgöğsü tavsiye edilmektedir. İkindi vakti tekrar bir ara öğün bulunmaktadır. Bu ara öğünde de 1 salatalık ve 1 dilim az yağlı peynir yenilebilmektedir. Son ana öğün akşam yemeğinde ilk olarak zamana dikkat etmek gerekmektedir. Erkenden yenilmesi tavsiye edilmektedir. Böylece son öğünde yenilen yemekler de rahatlıkla sindirilebilmektedir. Akşam yemeğinde buharda pişirilmiş brokoli ve karnabahar domates ve biftek ızgara yenilebilmektedir.

Görüldüğü üzere uygulamanın son derece kolay olduğu bu diyet listesinde kişiler hiçbir şekilde açlık hissetmemektedirler. Ayrıca birçok alanında uzman kişinin görüşlerinden de bu diyetin oldukça faydalı ve sağlıklı olduğu söylenmektedir.

Bir önceki yazımız olan 1 Ayda 25 Kilo Vermek İçin İşte Formül Burada ! hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun