Diyet Listeleri

Evde Çalışanlar İçin Özel Diyet Listesi

28 Ekim 2014

Evde çalışan insanlar için diyet yapmak oldukça önemlidir. Zira tüm gün evde olmak ve işleri ev içerisinde idare etmek, bir noktadan sonra ciddi bir hareketsiz yaşamı beraberinde getirmektedir. Bu hareketsiz yaşam ise, sürekli olarak beslenmeyi ve doğal olarak kilo almayı, sağlıksız bir yaşamı doğurmaktadır. Evde çalışanlar için hazırlanan bu özel diyet listesi ile sizlerde artık evde iş yaparken kilo almaktan kurtulabilirsiniz.

1. Gün: Sabah kahvaltımıza sadece 1 bardak çay ve 1 dilim ekmek ile başlıyoruz. Yanında 1 dilim ekmeğe light krem peynir sürüyoruz sadece. Öğle yemeğimize önce 1 adet elma ile başlıyor 5 dakika sonra 1 fincan şekersiz kahve ile birlikte kepek ekmeği ile hazırlanmış çeyrek sandviç tüketiyoruz. Akşam olduğunda ise 100 gram tavuk tüketiyoruz, yanında ekmek yok sadece yağsız salata olabilir.

2. Gün: Kahvaltıda sadece 1 avuç fındık ve 1 adet kuru incir tüketiyoruz. Dinç başlamak adına 1 fincan şekersiz kahve içebiliriz. Öğlen 1 kase süt ile yulaf karıştırıp tüketiyoruz. Akşam olduğunda ise dilediğimiz bir sebze yemeğini sadece 1 dilim kepek ekmeği ile tüketiyoruz.

3. Gün: Kahvaltımız gene 1 adet kuru incir ve 3 badem, 3 fındık ile başlıyor enerjimizi alıyoruz. Öğle yemeğinde tam buğday ekmeği ile sandviç ve yanında şekersiz 1 fincan kahve tüketiyoruz. Akşam olduğunda ise 3. günümüzü balık günü olarak hazırlıyoruz. Dilediğimiz balıktan 100-150 gram kadar tüketiyor, yanında ise sadece yağsız salata bulunduruyoruz.

4. Gün: Kahvaltımız sadece 1 bardak şekersiz çay ve haşlanmış sebzeler ile başlayacak. Öğle yemeğinde sadece yağsız salata tüketeceğiz. Akşam olduğunda ise 1 konserve ton balığı tüketeceğiz. Farklı bir besin yok. Bugün olduğunda hafif geçmeli.

5. Gün: 4. gün oldukça hafif geçti ve 5. gün tamamen özgürsünüz. Bugün, aşırıya kaçmamak sureti ile biraz özgür beslenebilirsiniz. 4. günden hazırlanan sakin vücut yapısını bu şekilde değerlendirebilirsiniz. Fakat dediğimiz gibi asla bir anda yüklenip aşırıya kaçmadan, ufak kaçamaklar yapabilirsiniz.

6. Gün: Sabah kahvaltımızı 1 fincan çay ve kepek ekmek ile yapılacak kaşarlı tost ile yapıyoruz. Öğle yemeğimizde bir kase dilediğimiz çorbayı tüketiyoruz. Yanında ekmek yok… Akşam yemeğimizde 1 dilim kepek ekmeği, 1 yemek tabağı bakliyat yemeği size bağlı seçimi.

7. Gün: Kahvaltımız sadece mısır gevreği ve süt ile başlıyor. Öğle yemeğinde 1 fincan kahve ve gene kepek sandviç tüketiyoruz. Akşam olduğunda ise 100 gram kadar kırmızı et tüketiyor yanında sadece yağsız salata bulunduruyoruz.

???????????????????????????

Bir önceki yazımız olan Orta Okul Öğrencileri İçin Diyet Listesi başlıklı makalemizde ortaokul diyeti hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun