Diyet Listeleri

Erkeklere Özel Kilo Vermek İçin Egzersizler

1 Kasım 2014

Erkeklere özel kilo vermek için bazı tüyolardan bahsedeceğiz. Bayanların ve erkeklerin kilolarının toplandığı bölge genellikle karın bölgesi ortak bir bölgedir. Kadınlarda ekstra bir bölge ise basendir. Kadınlar basenlerden ve kalçadan da kilo alır. Farklı bünyeler ve farklı metabolizmalardır erkekler ve kadınların metabolizmaları. Bununla ilgili de kilo almak veya kilo vermek için yapılan uygulamalar da farklılık gösterir. Bu uygulamalara bakacak olursak da ortak olan yapılması gereken egzersizlerdir. Tek başına diyet bazen çok yarar sağlamaz ve istenilen kiloya ulaşmayı kolaylaştırmaz. Yanında mutlaka egzersiz yapmamız gerekir. Erkeklere özel kilo vermek için egzersizler uygulamaları ile beraber bahsedeceğiz.

Fit olmak kadınlar için olduğu kadar erkeklerin de rüyasıdır. Erkekler için egzersizler genellikle karın bölgesi egzersizleridir.  Yine bacak incelten veya kol egzersizleri de genelde erkekler tarafından tercih edilir. Erkekler egzersiz yaparken bol protein tüketmelidir. Kilo verdiklerinde yoğun bir protein ve vitamin kaybı oluşur. Erkekler egzersizi sadece kilo vermek için de değil vücudu güzelleştirmek için de tercih ediyorlar, pelvik kasları sıkan ve buraları çalıştıran egzersizler de özellikle tercih edilmektedir. Erkeklere özel kilo vermek için egzersizler içinde pilates de vardır. Pilates sadece bayanlara özel değil erkeklere özel de uygulamaları mevcuttur.

 Erkeklere özel kilo vermek için egzersizler içinde killer, spinning , ABS çalışmları da çok etkilidir. Özellikle stratejik kilo verme durumlarında bu egzersizler etkilidir. Bir de tabi ki hem kol, karın ve kalçayı çalıştırın yüzme egzersizi de yapılabilir. Pilates ile hem hızlı kilo verilebilir hem de kasları kuvvetlendirip esnekliğini arttırabilirler. Esnekliğin ve kaslardaki gücün artması için ABS Killer da önerilir. Aslında klasik olan egzersizler olan mekik gibi egzersizlerle aynı mantıkta olan egzersizlerdir.

 

Bir önceki yazımız olan Ayça Kaya Gelin Diyeti Listesi başlıklı makalemizde ayça kaya gelin, ayça kaya gelin diyet ve ayça kaya gelin diyeti hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun