Diyet Listeleri

Ender Saraç Soğan Kürü İle Zayıflama

24 Kasım 2013

ENDER SARAÇ SOĞAN KÜRÜ İLE ZAYIFLAMA

Soğanla da zayıflanır mıymış demeyin, bunu uzmanlar söylüyor, bu kadar masrafsız bir diyet programı ile belki de daha önce karşılaşmadınız. Türk mutfağının olmazsa olmazıdır soğan, hemen her yemeğin baş misafiridir, hele zeytin yağlı yemekler bol soğana bayılırlar. Ama soğan sadece yemeklerin değil, zayıflamak isteyenlerin de sultanıdır, içindeki vitamin değerleri saymakla bitmez. Doğal antibiyotik olduğunu bilmeyen yoktur, Şifa verici özelliği vardır, soğanın çok tüketildiği ülkelerde kanser oranlarının düşük olduğu saptanmıştır. Bazı kadın hastalıklarının da dermanı soğandadır, doğru kullanıldığı zaman hastalıklar kolaylıkla geçer. Menapoz şikayetleri için de uzmanlar soğan kürü önermektedirler. Peki bu soğan kürünü nasıl hazırlayacağız?

Evinize soğan alırken beyaz kabuklu olanlarını kürde kullanmak için tercih etmelisiniz, koyu renk kabukları olanların bu küre uygun olmadıkları düşünülmektedir. Soğanı kökü ile almaya özen göstermelisiniz, iyice yıkayıp sirkeli suyun içine bırakın ve bir süre o şekilde bekletin. Sirkeli su soğanın dezenfekte olmasını sağlayacaktır. 2 bardak klor oranı düşük su alın ve tencereye kaynaması için koyun, sonra soğanı 4 parçaya bölerek tencereye ilave edin. 5 dakika bu durumda kaynayacak olan su ve soğan kürünüzün hazır olduğunu gösterir ama kullanmak için ılınmasını beklemek zorundasınız.

Bu kürü 6 ayda bir 15 gün olarak uygulamakta fayda var, öğle ve akşam yemeklerinden 10 dakika kadar önce 1 su bardağı ve ılık bir şekilde içmeniz gerekecektir. İçeceğiniz soğan kürünü her seferinde taze olarak hazırlamalısınız. Kök salmış, kabuğu iyice kurumuş soğanların bu küre yararı olmaz, taze ve sağlıklı soğanları kullanmalı ve dış kabuğunun açık renk olması kuralına uymalısınız. Midesi sağlam olanlara kesinlikle önereceğimiz soğan kürü ile zayıflamak çok kolay.

diyet-zayiflama-kiloverme5

Bir önceki yazımız olan Diyet Listeleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun