Diyet Listeleri

Ender Saraç Limon Suyu Diyeti

25 Ekim 2014

Limon suyunu zayıflatıcı özelliğinin olduğunu az çok biliyoruz. Özellikle bir çoğumuz sabah kalkınca aç karnına içine limon suyu damlatılmış olan 1 bardak suyu içmeyi alışkanlık haline getirdik. Zaman içinde çok etkili olan limon suyu katılmış su içmek kilo vermek içinde çok ideal bir yöntem. Limon suyunun iştah kapatmaya yarayan bir özelliği vardır, suyun içine koyarak içtiğimiz zaman uzun süre canımızın yemek, yemek istememesi bu yüzdendir. Düzenli egzersizler yaparak, limon suyuna devam ederek ve dengeli bir diyet listesi uygulayarak kısa zamanda fazla kilolarımızdan kurtulabiliriz.  Sadece sabah içtiğiniz suya değil, aynı zamanda her çorba ve salataya bol limon sıkarak içmeye alışmalıyız. Şekersiz limonata yaparak da gün içindeki susuzluğunuzu giderebilirsiniz.

Diyet listesinde bulunan hemen her şeyin için limon koymalısınız, yeşil çaya, salatalara, çorbalara, kendi yaptığınız bitkisel çayların hepsine, içtiğiniz sulara, iştah belirtileri baş mı gösteriyor, hemen bir su bardağı suyun içine limon suyu sıkın ne kadar yararlı olduğunu görün. Dr. Ender Saraç limon suyu diyet listesi diye bir açıklama yapmamıştır, onun önerdiği, her yemeğe ve içeceğe limon suyu sıkılmasıdır, yoksa gün ve öğünlere göre hazırlanmış bir limon suyu diyet listesi yok. Alkali değeri yüksek kendi hazırlamış olduğunuz karbonatlı içme suyuna bile limon sıkabilirsiniz. Bunu biz değil Ender Saraç söylüyor.

Yenilen meyvelerin bile üzerine sıkacağınız limon hem onların parlak görünmesine ve kararmamasına hem de meyve yiyerek alacağınız kalorilerin düşmesine yardımcı olmaktadır. Pilav ve makarnaya bile bazı durumlarda limon sıkıldığı zaman çok güzel bir tat elde ediliyor. Belki daha önce hiç denemediniz ama geç kalmış sayılmazsınız, hemen bu akşam yemeğinde işe başlayın ve makarnanızın üzerine limon sıkın.

diyet-zayiflama-kiloverme51

Bir önceki yazımız olan Ender Saraç Haşlanmış Yumurta Diyeti başlıklı makalemizde ender saraç yumurta çatlatma, ender saraç yumurta çatlatma kürü ve ender saraç yumurta diyeti hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun