Diyet Listeleri

Ender Saraç Haşlanmış Yumurta Diyeti

25 Ekim 2014

Kilo vermenin çok çeşitli yolları vardır, insan kilo vermeye kararlı olduktan sonra hangi diyet programını isterse uygular ve listenin dışına çıkmadığı sürece kısa zamanda faydasını görür. Pek çok televizyon kanalı uzman diyetisyenlerin hazırlayıp sunduğu diyet programları ile dolu, sizin için hangisi en kolay geliyorsa onu uygulayarak zayıflama çalışmalısınız. Biz bu gün sizler için ünlü diyetisyen Ender Saraç’ın hazırladığı yumurta diyetinden bahsedeceğiz. Uzun yıllar tabu olarak görülen, kilo aldırdığı ve kolesterolü yükselttiği söylenen yumurta aklandı ve suçsuzluğu ispat edilmiş oldu. Ender Saraç her sabah yumurta yemenin sağlık için çok önemli olduğunu söylüyor. Bu diğer uzmanlar da söyleyince gerçek ortaya çıkıyor ve yumurtanın değeri gözler önüne seriliyor.

Gelelim diyet listemize, burada sizlere bir günlük bir liste vereceğiz, süresini dilediğiniz kadar uzatabilirsiniz:

Kahvaltı– 1 kibrit kutusu beyaz peynir, 1 haşlanmış yumurta, 1 bardak diyet süt, domates, salatalık, 2 dilim kepek ekmeği ve 1 yeşil biber

Öğle– 1 kase yoğurt, 1 kase lahana çorbası, 2 haşlanmış patates, bir tabak salata, kepek ekmeği

Akşam-2 haşlanmış patates, 2 haşlama yumurta, yoğurt, mevsimine göre salata, istenirse 1 dilim kepek ekmeği

Bu listeyi uzatmak size kalmış, yumurtanın sarısı da beyazı da ayrı değerler içeriyor. Hiç yumurta sevmeyenler, kokusundan hoşlanmayanların bile haftada en az 3-4 tane haşlanmış yumurta yemesi gerektiğinde uzmanlar hem fikir. Özellikle de büyüme çağındaki çocuklara yumurtayı sevdirmeli ve mutlaka yemelerini sağlamalıdır. Dengeli beslenmede yumurtanın rolü çok fazla, yaptığınız diyetleri liften spor veya yürüyüşlerle destekleyin ki verdiğiniz kiloları hemen geri almayın. Yumurta yiyerek zayıflanacağını herkese kanıtlayın, sizden diyet listenizin isteneceğini de unutmayın!!!

diyet-zayiflama-kiloverme50

Bir önceki yazımız olan Hamile Kadınlar İçin Diyet Listesi başlıklı makalemizde hamile diyet programı, hamile diyet yemekleri ve hamile diyeti hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun