Diyet Listeleri

Ender Saraç Karbonatlı Su İle Zayıflama Yöntemi

28 Kasım 2013

Metabolizma yavaş çalıştığı zaman asit seviyemiz yüksek demektir, onu alkali düzeyine çekmek de işin asıl önemli olan tarafıdır. PH değeri yüksek olan içme suları ile bunu yapmak çok kolay. Karbonhidrat ve eti çok yiyerek beslenen kişilerde asit düzeyi oldukça yüksektir, karbonatlı su içerek bu seviyeyi alkaliye çevirebilirsiniz. Bu da metabolizmanın daha hızlı çalışmasını ve yağların yakılmasını sağlayacaktır, yani sadece karbonatlı su içerek bile zayıflayabilirsiniz. Bu çok kolay olan yöntemi diyetisyen Ender Saraç da öneriyor. Verdiğiniz kiloları bu suyu devamlı içerek getri alma riskiniz de olmayacak.

Karbonatlı suyu kendiniz evinizde rahatlıkla hazırlayabilirsiniz, bunun için 1.5 litre içme suyuna 1 tatlı kaşığı karbonat yani bildiğimiz içme sodasını katın ve karıştırarak sodanın erimesini sağlayan, karbonatlı suyunuz hazırlandı bile. Bazı uzmanlar bu sudan 4 litre gibi bir miktarı tüketmeniz gerektiğini söylese de Ender Saraç 3 litre içmenin yeterli olduğunu söylüyor. Yemek arasında su içmeniz yasak, yemeklerden önce ve yemek sonrasında 1 saat gibi bir süre sonunda bu suyu tüketeceksiniz.

Sabah aç karnına su içme alışkanlığınız yoksa hemen edinin, vücudumuzun büyük bir oranı su ile kaplı olduğu için sabah aç karnına içilen suyun önemi büyük. Hele ki hazırlamış olduğunuz karbonatlı suyu içmekle sağlıklı olmak eş değerdir. Vücudunuzda biriken ödemi atmanıza çok yardımı olan karbonatlı su, sizi zayıflatırken bir yandan da sindirim sisteminize destek oluyor. Bağırsaklarınız çalışıyor ve kabızlık çekmiyorsunuz. Bu karbonatlı suyu devamlı içenler ayda 5-6 kilo gibi bir fazlalıktan kurtulduklarını söylüyorlar. Bu kadar kolay bir yöntemin bu denli etkili olabilmesi mucizenin ta kendisidir. Bayanlar haydi iş başına, suları karbonatlamaya!

diyet-zayiflama-kiloverme15

Bir önceki yazımız olan Salata Kaç Kaloridir ? hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun