Diyet Listeleri

Diyet Yapmadan Nasıl Kilo Verilir ?

30 Ekim 2014

Diyet yapmak uzun ve zorlu bir süreç olduğu için her insan uygun bir diyet programıma uymayabilir. Ne zaman diyet yapsak ya da yapacak olsak ya istemeden de olsa bir yemeği yeme mecburiyetinde kalırız ya da listede yazan gıdaları tam olarak uygulayamayız. Bunun sonucunda da diyeti yarıda bırakmak zorunda kalırız ya da hiç başlayamayız. Peki diyet yapmadan kilo vermek mümkün mü ? Aslında bu mümkün çünkü bize kilo aldıran besinleri tespit edip bunlar yerine alternatif ve sağlıklı besinler tüketirsek kısa zamanda istediğimiz kilolara diyet yapmadan ulaşabiliriz.

Diyet Yapmadan Kilo Verme Yolları

  1. Yemek yemeye başlamadan yarım saat önce eğer 1 bardak kadar ılık su içerseniz hem yemek yeme zamanınız ertelersiniz hem de aynı bir kase çorba içmiş gibi karnınız daha çabuk doyar.
  2. En çok kiloyu şeker, unlu ürünler ve tuzlu ürünler alıyoruz. Örneğin orta bir dilim pasta yaklaşık 14 tabak ıspanak yemeği kadar kaloriye denk gelmekte. Bu gibi zamanlarda illa çikolata yeme hissiyatınız doğarsa sütlü tatlı ya da bitter çikolata tercih etmek biraz daha az kalori almanızı sağlayacaktır.
  3. Yemek yaparken ayçiçek yağı yerine mümkünse zeytin yağı kullanın. Özellikle kızartmalardan uzak durun. Salatalarınıza yağ eklemek yerine nar ekşisi ekleyerek tadını daha güzel hale getirebilirsiniz.
  4. Yemek yerken kesinlikle hızlı yemek yemeyin. Çünkü doyma olayını beyine geç iletildiği için her yemekte normalden daha fazla gereksiz ve fazlalık yemek tüketmektesiniz.
  5. Spor da çok önemli bir durumdur. Ne kadar çok spor yaparsanız o kadar fazla kalori yakarsınız. Örneği her şeyi yemeye ve içmeye devam edin sadece günde 1 saat koşarak ayda 4 kilo verebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan 1 Kilo Vermek İçin Kaç Kalori Kaybetmek Gerekli başlıklı makalemizde 1 kilo vermek, 1 kilo vermek için kaç adım atmalıyız ve 1 kilo vermek için kaç kalori hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun