Ev Yapımı Tedaviler

Ender Saraç Alkali Su Diyeti Tarifi

8 Kasım 2014

Sağlıklı yaşamın gereklerinden biri olan alkali suyu hazırlamak verilen formüller sayesinde çok kolay. Kanımızda bulunan asit dengesinin zaman içinde bozulmaması için asit dengeleyici alkali gıdalara ihtiyaç duyarız bunu da en iyi içtiğimiz su sağlayabilir. Ama dışarıdan damacanalarla satın aldığımız her su alkali değildir, ama bunu alkaliye çevirmek çok basittir. Ünlü uzman ender Saraç mide hastalığı olanların bu sudan tüketmemeleri gerektiğini söylüyor. Sağlık sorunlarının önüne geçilmesi adına da alkali sular içilmesinde yararlar var. Aslında güne aç karnına su içerek başlamak gerekir, hele içine birkaç damla limon suyu sıkılmış olan suyun gün içinde sayısız faydalarını görürüz, bunu alışkanlık hainle getirmeliyiz.

Şimdi size Ender Saraç imzalı alkali su yapımının tarifini veriyoruz: 2 litre suyun içine 1 yemek kaşığı karbonat koyun ve karbonat eriyinceye kadar karıştırın ve gün içinde su içmek istediğiniz zaman bunu tüketin. İşte tarifi bu kadar kolay, çay yaparken veya yemeklerinizde, soğuk içeceklerinizde bile bu sudan kullanabilirsiniz. Bu suyun zayıflatma özelliği de olduğunu biliyor musunuz? Evet yanlış okumadınız alkali su zayıflatıyor, devamlı bu sudan içtiğiniz zaman farkı kendi gözlerinizle de göreceksiniz. Bu su sayesinde metabolizmanın hızlanacak ve yağ yakmaya başlayacaktır, metabolizmayı harekete alkali su geçiriyor. Karbonhidrat ve kırmızı et ağırlıklı beslenenlerin vücutlarında fazlasıyla asit birikir, işte bunun çözümü de alkali sudan geçer.

Asit oranı yüksek olanlar bunun bilincinde olmadıkları zaman bir türlü kilo veremezler. Ama küçük bir araştırma her şeyi anlatacaktır, alkali su içilmesi ile de fazla asitlerden kurtulmak olası. Bu su aynı zamanda hazımsızlık çekenlerin de en yakın dostu olacaktır, mide yanmaları ortadan kalkacaktır.

??????????????????????????????????????????????????????????????

 

Bir önceki yazımız olan 1 Ayda 20 Kilo Ver Yeniden Güzelleş Bu Yazımızda başlıklı makalemizi de incelemek isteyebilirsiniz.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun