Sağlıklı Yaşam

Ender Saraç 3 Haftada İncelten Hareketler

25 Ekim 2014

Spor ile birlikte uygulanan diyet programları her zaman etkili sonuçlar doğurur. Ünlü diyetisyenlerin önerileri doğrultusunda yapacağınız hareketlerle vücudunuz fit olacak, daha sağlıklı ve zinde görüneceksiniz. Egzersizleri evinizde veya arkadaşlarınızla beraber toplandığınız bir yerde de yapabilirsiniz, istikrarlı olmak, hemen vazgeçmemek gerekir, incelmeye çalışmak kolay değildir, kilolar alındıkları kadar kolay verilemiyorlar maalesef. Ama kaslarınızı çalıştırmaya başlayınca zamanla etkisi sizi memnun edecektir. Kol, karın be basen en zor incelen bölgeleridir vücudun, ama verilecek uygun hareketlerle bunun da altından kalkacağınıza inanmalısınız.

Hareketlere başlamadan önce vücudunuzu ısıtmak için durduğunuz yerde hafif hareketler yapın, zıplayın, sonra kalçanızı arkaya doğru çıkartın, bu arada elleriniz avuç içleriniz bir birine bakacak şekilde öne doğru eğilmeye çalışın, basen eritme hareketinin en güzelin yaptınız bile. Bu hareketi tekrarlamalısınız, sonra yine aynı şekilde sanki bir koltuğa oturacakmış gibi yaparak dizlerinizi bükün, kalkın, bu hareketi de yinelemelisiniz. Nefes alıp vermek doğru yapıldığında işler kolaylaşacaktır, genellikle aşağı eğilirken burnunuzdan nefes alın,kalkarken ağzınızdan verin.

Yer oturun, daha önceden edindiğiniz bir uzun sopayı omuzlarınızda tutun, ellerinizi de sopanın altından geçirin, bacaklarınızı oturduğunuz yerden açmaya çalışın. Kalçanızı bu pozisyonda 30 kere sağa ve sola doğru çevirin, bu da karın ve yan taraflarınızı eritmek için uygulanan bir harekettir. Karın kaslarınızı sertleştirmek için en etkili hareket mekik çekmektir, belinizde bir sorun yoksa çekebildiğiniz kadar mekik çekmenizi öneriyoruz. Mekiğin ters çekilmesi ise poponuzun sertleşmesi ve kalkması için en ideal harekettir. Sırt üstü yere yatın ve kalçalarınızı kaldırarak ayaklarınızla bisiklet çevirme hareketi yapın, bacak kaslarınızı çalıştırarak sarkmaların önüne geçecektir. Bu önerdiğimiz hareketleri 3 hafta boyunca yapınca sonuçlar muhteşem olacaktır.

zayiflama-diyet-kilo-verme-46

Bir önceki yazımız olan Diyet Yaparken Yenmemesi Gerekenler Nelerdir ? başlıklı makalemizde diyet yaparken asla yenmemesi gerekenler, diyet yaparken beraber yenmemesi gereken yiyecekler ve diyet yaparken birlikte yenmemesi gerekenler hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun