Sağlıklı Yaşam

Diyet Yaparken Yenmemesi Gerekenler Nelerdir ?

25 Ekim 2014

İnsanlar diyet yaparken arada bir kaçamak yaparak diyet listelerinin dışına çıkmayı çok severler. Aslında bu yapılan tüm zahmetin boşa gitmesi anlamına gelir ama bazı yiyecekler vardır ki kesinlikle onlardan uzak durmak ve diyeti es geçmemek adına isimlerini bile anmamak lazımdır. Tahmin edilecek bir çok yiyeceğin yanında hiç aklınıza gelmeyen bazı diyet bozucu besinler de vardır. Diyet yaparken yenmemesi gerekenler arasında beyaz ekmek ve tatlılar listenin başında gelir.

Beyaz ekmek yerine esmer undan yapılmış ekmekleri öneriyor uzmanlar. Asitli içecekler ise değil sadece diyet yaparken, hiçbir zaman tüketmemeniz gerekenler grubundadır. Abur cubur tüketimi de aynen asitli içecekler sınıfına girer. Kızartmalar ise diyetin baş düşmanıdır, her türlü sebze ve patates kızartmasının yanından dahi geçmemelisiniz, hele o cipsler var ya o cipsler, oldukça fazla kalori verirler ve bunları vücuttan atmak son derece zordur. Diyet yaparken yenmemesi gerekenler içinde şarküteri ürünleri de vardır, işlenmiş et ürünleri sağlık açısından da zararlıdır. Tatlı kesinlikle yememeniz gereken listelerin üst sıralarındadır. Hele hazır şuruplu atlılar çok zararlıdır. Alkol almak da diyetin bozulması anlamına gelir, gerekmedikçe alkol tüketmemelisiniz.

Fast food dediğimiz hazır yiyecekler de diyet yaparken yenmemesi gerekenler grubuna dahildir. Mayonez, ketçap ise asla elinize bile almamanız gereken ürünlerdendir. Beyaz şarap, çikolata, tuz, şeker ve un bu listede yer alıyor. Hamur işlerinin de diyet programlarına yeri yoktur, kuru yemişler, sucuk, salam,  sosis, hazır çorbaların hepsi, bulyonlar hem sağlık için zararlıdır ve hem de diyet yaparken kesinlikle araya sıkıştırılmaması gereken yiyecekler grubundandır. O kadar uğraşıp diyet yaparken bir anda tüm programa ihanet edip de bu saydığımız yiyeceklerden en az bir tanesini tüketirseniz bütün emekleriniz boşa gitmiş olur.

zayiflama-diyet-kilo-verme-44

Bir önceki yazımız olan Detoks Diyet Listesi başlıklı makalemizde detoks diyet, detoks diyet listesi ve detoks diyet programı hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun