Sağlıklı Yaşam

Diyet Yemeği Kaç Kaloridir ?

25 Ekim 2014

Diyet Yemeği Kaç Kaloridir? Konulu makalemizde diyet yemekleri ile ilgili bilgi ve kalori ölçülerini sizlere vereceğiz. Biz bayanlar genelde kalça ve basenlerden kilo alırız. Bundan dolayı aşağıda bahsedeceğimiz yemeklerin kalorilerini vereceğiz. Her öğünümüzde bol su içmek kural haline gelmelidir, ayrıca belirtmeyeceğiz. Düzenli olarak her gün 30 dakika tempolu yürüyüş forma girmenizi hızlandıracaktır. Sadece diyet yemeği tüketerek değil egzersiz de yapmanız çok büyük önem taşır. Peki Diyet Yemeği Kaç Kaloridir? Özetle diyet yemeklerinden ve kalori ölçülerinden bahsedeceğiz.

Meyveler, Tahıllı yemekler, sebzeler, yağlar, hamur işleri, sulu yemekler, etler hepsi birer kaloriye sahiptir. Aşağıda başlıcaları verilmiştir.

-Makarna:369 Kalori(1 Paket)

-100 gr Kırmızı Et: 182 Kalori

-Dana Pirzola; 114 Kalori

-Kuzu Pirzola; 124 Kalori

-Böbrek; 201 Kalori

-Dalak; 185 Kalori

-Levrek: 114 Kalori

-Dil Balığı;130 Kalori

-Alabalık ;112 Kalori

-Sosis:150 Kalori

-Sade Kahve; 0 Kalori

-İce tea ;  30 Kalori

-Şarap; 90 Kalori

-Elma Kompostosu; 173 Kalori

-Kayısı Kompostosu; 180 Kalori

-Ispanak;120 Kalori

-Lahana;150 Kalori

-Biber Dolması; 200 Kalori

-Kabak; 150 Kalori

-Havuç; 100 Kalori

-Elma; 50 Kalori

-Armut; 30 Kalori

-Muz; 55 Kalori

-Kayısı ; 20 Kalori

-Yaban Mersini; 30 Kalori

Diyet yemekleri ve kalorileri ekte verilmiştir. Diyet Yemeği Kaç Kaloridir? Sorusuna umarız yeterli bir cevap verebilmişizdir. Etlerin kalori hesapları 100 gr üzerinden verilmiştir. İçkilerin kalori hesapları bir kadeh üzerinden verilmiştir. Sebzelerin ve etlerin kalorilerini hesaplayarak kendi diyet listesiniz yaratabilirsiniz. Sebzeye et karıştırarak az bir yağ kullanarak da çeşitlendirebilirsiniz. İstenildiği takdirde küçük ekleme çıkarmalar yapılır. Dikkat edildiği üzere akşam öğünleri hafiftir. Bol su içip egzersiz yapmanız da kilo vermenizi önemli ölçüde hızlandıracaktır.

zayiflama-diyet-kilo-verme-62

Bir önceki yazımız olan Ender Saraç 3 Haftada İncelten Hareketler başlıklı makalemizde bacak incelten hareketler, bacakları incelten hareketler ve beli incelten hareketler hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun